Elektrický nástupca „hippiesáckej“ dodávky od VW sa dá rezervovať v prvých krajinách

1

Ďalší elektromobil z rodiny VW ID sa blíži, a to van/mikrobus/dodávka VW ID. Buzz. Model sa pritom nechal inšpirovať legendárnym Volkswagenom Type 2, ktorý sa začal vyrábať v roku 1949 a ktorý je známy aj pod menami T2, Bulli, Microbus, Bus, Transporter či Camper a zároveň ako jeden zo symbolov životného štýlu hnutia „Hippies“. No a jeho elektrickú „reinkarnáciu“ je už možné rezervovať v rámci prvých trhov.

VW predstavil koncept I.D. Buzz ešte v roku 2017. Ten mal rozmery 4 942 x 1 976 x 1 963 x 3 300 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) a 2 verzie plne elektrického hnacieho systému s pohonom zadnej nápravy/oboch náprav, výkonom 200 kW/275 kW, 83-kWh/111-kWh batériou, podporou nabíjania max. výkonom 150 kW, nabitím na 80 % za 30 min a dojazdom 600 km NEDC (111-kWh verzia).

Ďalší rok sme spoznali komerčnú verziu Volkswagen I.D. Buzz Cargo. Tá bola v porovnaní s osobnou verziou dlhšia o 106 mm či menej výkonná (150 kW). A ponúkala užitočné zaťaženie 800 kg, ako aj viacero batériových konfigurácií s kapacitou 48 až 111 kWh.

V lete tohto roku sa objavili informácie, že Volkswagen ID. Buzz príde na trh v troch variantoch – 2 osobné varianty špecifické pre európsky a americký trh + komerčná verzia Cargo zameraná hlavne na rozvoz balíkov.

Na začiatok Škandinávia

Aktuálne Cleantechnica na základe článku od Motor.es upozorňuje na to, že VW ID. Buzz je možné predobjednať, resp. presnejšie skôr rezervovať v rámci nórskeho a švédskeho trhu, pričom ďalšie trhy majú nasledovať. Výroba má byť spustená v marci a dodávky vozidiel v júni. Dostupné majú byť 2 verzie – 6-miestna a Cargo. Na základe nórskej webovej stránky Volkswagenu sa však zdá, že prednosť bude mať verzia Cargo, ktorú je v rámci tohto trhu zatiaľ možné rezervovať ako jedinú.

Podľa Motor.es bude mať verzia Cargo vyššiu nosnosť ako model VW Caddy Cargo a zároveň nižšiu nosnosť ako model VW Transporter. Španieli tiež informujú, že obe verzie bude možné objednať v ďalších krajinách ku koncu budúceho roka.

Na základe informácií z nórskeho webu Volkswagenu sa zas dozvedáme, že svetovej premiéry sériového VW ID. Buzz sa dočkáme takisto v roku 2022.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Príde legendárna Škoda 1203 ako koncernový súrodenec elektromobilu VW ID. Buzz?
Elon Musk hovoril o dodávke Tesla so solárnymi panelmi a vznášajúcom sa Roadsteri 2
„Sci-fi“ elektro-dodávka od Canoo má byť „najlacnejšou“ svojho druhu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Asi takto! V podstate a v prvom rade dnes ide o techniku a jej ekonomiku! To, do čoho to potom chlapci dizajnéri a obchodníci „zabalia“, aby sa to dobre predávalo, už môže by všeličo, napr. aj takéto a iné retro 1949 !!!

Pridajte komentár