V Muskových podzemných tuneloch Loop budú jazdiť autonómne Tesly

0

Podzemný tunelový dopravný systém Muskovej spoločnosti The Boring Company, tzv. Loop, naberá kontúry. Dozvedáme sa pritom, že v tuneloch budú jazdiť primárne bežné elektromobily značky Tesla, a to autonómne.

The Boring Company získala viacero zákaziek, v rámci ktorých buduje či vybuduje svoj dopravný systém Loop. Napriek tomu nebolo úplne jasné, akým spôsobom v ňom bude fungovať doprava, keďže doteraz sa objavilo viacero možných konceptov.

Niet sa však čomu čudovať, keďže ide o niečo, čo ešte nebolo odskúšané v bežnej praxi. Takže pri hľadaní toho správneho receptu sa zvažovali rôzne alternatívy. A aktuálne sa zdá, že Elon Musk našiel správnu „primárnu“ koncepciu.

Autonómne jazdiace Tesly

Podľa aktualizovanej „FAQ stránky“ spoločnosti The Boring Company, na ktorú upozornil portál Electrek, budú jazdiť v tuneloch Loop elektromobily Tesla Model 3, S a X. A to autonómne. To by pritom nemal byť žiadny problém, keďže ide o uzatvorený priestor bez prekážok s jasne definovaným jazdným pruhom a „prinajhoršom“ miernymi tiahlymi zákrutami.

Elektromobily Tesla by pritom mali jazdiť rýchlosťou až 240 km/h. A možno sa dočkáme vozidiel bez volantu a pedálov, ktoré Musk avizoval na „Tesla Autonomy Day 2019“. Vtedy to však bolo v súvislosti so službou Robotaxi.

Viacero riešení?

Zdá sa však, že nemusí ísť o jediné riešenie v rámci projektov Loop od The Boring Company. Kalifornské médiá totiž v júni informovali, že v rámci tamojšieho pripravovaného systému Loop majú jazdiť špeciálne elektrické 12-miestne dodávky, ktoré vzídu zo spolupráce s Teslou, uviedol Curt Hagman, zástupca okresu San Bernardino. Táto infomácia však doteraz nebola oficiálne potvrdená ani jednou zo spomínaných spoločností.

Avšak čisto teoreticky, primárny všeobecný koncept by mohol zahŕňať spomínané bežné modely Tesla, pričom The Boring Company môže v rámci svojich projektov pristúpiť aj k individuálnym riešeniam na mieru.

Spoločnosť The Boring Company tiež zverejnila zaujímavé vizualizácia troch druhov staníc pre svoj dopravný systém Loop. Tie môžu byť povrchové, podzemné a podzemné pod holým nebom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cestovanie podzemným dopravným systémom Elona Muska vyjde len na 1 dolár
Tesla Model X sa preháňa tunelom Elona Muska na koľajovom „skateboarde“ | VIDEO
Elon Musk povozil prvých ľudí vo svojom podzemnom dopravnom tuneli

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár