Tesla Model X sa preháňa tunelom Elona Muska na koľajovom „skateboarde“ | VIDEO

0

Ako sme vás nedávno informovali, spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, získala veľkú zákazku. V Chicagu totiž vybuduje svoj miliardový podzemný dopravný systém Loop. Pri tejto príležitosti sa konala tlačová konferencia, na ktorej vystúpil Elon Musk a starosta Chicaga Rahm Emanuel. Tesne pred ňou uverejnil Elon interesantné video, ktoré naznačuje, akým spôsobom bude riešený podzemný dopravný systém Chicago Express Loop.

Nasledujúci videozáznam bol nakrútený v testovacom tuneli spoločnosti The Boring Company, pod sídlom SpaceX v Hawthorne. Nachádza sa na ňom elektromobil Tesla Model X, ktorá je umiestnená na akomsi „skateboarde“ integrovanom do koľajové systému.

Teslou poháňaný „skateboard“

Zaujímavé je, že Tesla Model X zdá sa využíva na pohon po koľajach svoj vlastný výkon, ktorý prenáša na „skateboardovú“ platformu. To je zjednodušený, ale dobrý príklad toho, ako bude riešená doprava v rámci podzemného tunela, ktorý bude prepájať centrum Chicaga a letiska O’Hare.

Lacno, rýchlo a ekologicky

Ako totiž už vieme, po koľajovom systéme sa budú pohybovať špeciálne „microbusy“, ktoré budú postavené na šasi Tesly Model X. Podzemný dopravný systém Loop tak bude bezemisný a navyše rýchly a lacný. Cestovanie tzv. „Chicago Express Loop“ bude až 4-krát rýchlejšie a 3-krát lacnejšie ako v prípade využitia miestnych taxi služieb.

loop electric skate

Zdroj: TBC

Stávka na schopnosti Elona Muska

„Mesto Chicago stavilo na tohto chlapíka a jeho zdroje, pretože nemá rád zlyhanie. Veď vybudoval SpaceX a na ceste sa nachádza obrovské množstvo elektromobilov Tesla. Dokázal riskovať bez finančného rizika. Takže ochotne stavím na niekoho, kto dokáže lietať do vesmíru, stavať autá a teraz aj budovať dopravné tunely. Dokáže prinášať inovácie a tvoriť budúcnosť,“ povedal na tlačovej konferencii Rahm Emanuel o Muskovi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
16 zaujímavostí z cesty Tesly Roadster vesmírom. Hrozí jej zrážka so Zemou?
Elon Musk bude predávať eko-stavebnicu, z ktorej postavíte sfingu či skutočný dom
Elon Musk o projekte SpaceX, ktorý pokryje celý svet “vesmírnym” internetom

Začína sa o 4 mesiace

Elon Musk potom povedal, že stavebné práce začnú o 4 mesiace, pričom aktuálne nevie povedať, kedy bude projekt dokončený. Finančné náklady na realizáciu kompletného dopravného systému „Chicago Express Loop“ ale vyčíslil na 1 miliardu dolárov.

Podrobnejšie informácie o tomto projekte nájdete v našom článku „Elon Musk postaví v Chicagu svoj rýchly, lacný a ekologický dopravný systém Loop„.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: TBC

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár