Tesla má výhodu nad tradičnými automobilkami, hovorí šéf Volkswagenu

0

Automobilka Volkswagen či koncern VW v minulosti hovorili o svojich chystaných elektromobiloch ako o „Tesla-killeroch“. Pamätnou je aj veta šéfa koncernu Herberta Diessa: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”. Ten pritom aktuálne hovorí, že Tesla má v porovnaní s tradičnými automobilkami výhodu.

Herbert Diess sa v rozhovore pre Financial Times (FT) prezentoval zaujímavými vyjadreniami. Najskôr hovoril o hračkárskej helikoptére, ktorú kúpil pre svojho syna. Tá bola schopná 10-minútového letu, pričom nemal dobrý pocit z výdrže batérie.

Túto situáciu pripodobnil elektromobilom, avšak povedal, že tie môžu byt budúcnosťou automobilového priemyslu. Pritom dodal, že helikoptéra je najneefektívnejší stroj na svete, ktorý nemá aerodynamiku a je pravdepodobne až o 500 % menej účinný ako lietadlá. A keďže dokáže takýto stroj lietať má byť jednoduché zabezpečiť vyšší dojazd pre elektromobily.

Líder e-mobility v roku 2030?

Diess tiež čelil otázke, kto sa stane do roku 2030 lídrom v elektromobilite. Odpovedal, že nevie, ale mohla by to byť Tesla, Apple alebo nejaký čínsky výrobca. On však dúfa, že to bude Volkswagen, keďže na tom tvrdo pracujú.

FT sa ho taktiež spýtal, prečo by to mohla byť práve Tesla, na čo odpovedal: „Myslím, že spoločnosť Tesla robí dobrú prácu. Nemusí sa pritom starať o dedičstvo ani ďalšiu generáciu spaľovacích motorov. Môže sa sústrediť na budúcnosť. To je ich výhoda“.

VW zaostáva v oblasti softvérových riešení

Diess tiež priznal, že koncern Volkswagen Group zaostáva za niektorými svojimi konkurentmi v oblasti softvéru, ktorý je využiteľný napríklad v rámci systémov autonómneho riadenia či zdieľania vozidiel.

Marie Mawad v tejto súvislosti hovorí, že automobilky za začínajú sústreďovať na tento typ softvérových riešení, ktoré sa podarilo Tesle už implementovať. S tým súhlasí aj Marco Monti, šéf spoločnosti na výrobu čipov pre automobilový priemysel – ST Microelectronics NV.

Zdroj: Evannex, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Boj s Teslou je prioritou pre automobilky, hovorí díler mnohých značiek
VW Group má mať lacnejšie batérie ako Tesla a 16 tovární na elektromobily
Prvý VW z elektrickej rodiny ID sa má stať ikonou. Dostane aj nové logo

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár