Prvý VW z elektrickej rodiny ID sa má stať ikonou. Dostane aj nové logo

0

Prvý elektromobil z rodiny Volkswagen ID dostane nové logo, pričom sa má stať rovnako ikonickým ako modely Beetle a Golf. Nové elektrické modely od VW sa budú môcť pochváliť aj novým názvoslovím.

Volkswagen sa nechal dávnejšie počuť, že nové elektromobily z radu ID budú tvoriť akúsi podznačku. A zdá sa, že by sa mohli tieto slová naplniť. Vozidlá majú okrem iného totiž dostať podľa „zasvätených“ zdrojov aj nové logo, informuje portál Wiwo.

To by malo byť jednoduchšie, bez 3D efektu. Dôvodom toho je, že bude podsvietené. Po grafickej stránke má pripomínať znak z povojnového obdobia. Jeho finálna verzia je zatiaľ utajená, pričom predstavené by malo byť v tomto roku.

Volkswagen ID.3?

Prvým elektromobilom, ktorý ponesie nové logo bude kompaktný hatchback. Do výroby sa má dostať koncom roka (v nemeckom Zwickau), pričom sa v jeho súvislosti spomína meno Volkswagen ID.3. Konečné rozhodnutie má padnúť v marci.

Nové názvoslovie pre elektromobily

Podľa spomínaných zdrojov majú niesť menšie elektrické modely od VW názvy ID.1 a ID.2, väčšie zas logicky ID.4 až ID.9. Každý z týchto modelov má mať pritom aj SUV variant s prívlastkom „X“. Automobilka Volkswagen pritom požiadala o zaregistrovanie ochranných známok na spomínané názvy len pomerne nedávno. A to v novembri minulého roka.

„Ikona“

Volkswagen si v prípade elektrického hatchbacku „ID.3“ zjavne verí. Veď člen predstavenstva automobilky, Thomas Ulbrich, sľubuje, že sa stane rovnakou ikonou ako model Beetle („Chrobák“) 1. generácie a Golf.

Tento elektromobil má ponúknuť dojazd 330 až 550 km podľa cyklu WLTP, pohon zadnej nápravy a slušné dynamické vlastnosti. Jeho cena by mala pritom začínať na sume nižšej ako 25 000 €. Viac informácií o modeli: #Volkswagen ID.

Zdroj: Wiwo, titulná ilustračná fotografia: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen vybaví svoje nabíjacie stanice batériami Tesla Powerpack
VW potvrdil “lacný” elektromobil a zdieľanie elektrickej platformy MEB
VW ohlásil výrobu mobilnej nabíjacej stanice a založenie ďalšej značky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár