Spoločnosť TiNN spúšťa služby zamerané na servis elektromobilov Tesla v SR | Aktualizované

13

Slovenská spoločnosť Tesla Innovations (TiNN) oznámila spustenie svojich služieb orientovaných na elektromobilitu a obnoviteľné zdroje energie. Jej hlavným cieľom je pritom vybudovať na Slovensku servisnú sieť s doplnkovými službami zameranú na elektromobily Tesla. A aktuálne začala poskytovať služby v rámci prvej lokality.

Žiaľ, spoločnosť Tesla sa zatiaľ vyhýba vstupu na slovenský trh. Okrem oficiálneho zastúpenia u nás tiež absentuje oficiálny servis pre elektromobily značky Tesla, ktorých sú v SR stovky. Ich majitelia sú tak v podstate odkázaní na servisné centrá spoločnosti Tesla v okolitých krajinách.

Zdá sa však, že v tomto smere svitá na lepšie časy. Slovenská spoločnosť Tesla Innovations (TiNN) totiž spúšťa špecializované servisné služby zamerané na elektromobily značky Tesla. A v rámci SR plánuje zriadiť či zastrešiť ďalšie servisné miesta. Cieľom je vybudovať servisnú sieť, ktorá okrem opráv zabezpečí záručný a pozáručný servis cez poisťovňu či náhradné vozidlo počas opravy.

Spoločnosť Tesla Innovations (TiNN), za ktorou stoja zakladatelia „Tesla Club Slovakia“ Juraj Medek a Stanislav Kurek, poskytuje rôzne služby súvisiace s Teslou (okrem spomínaného servisu napr. aj sprostredkovanie predaja), elektromobilitou (napr. poradenstvo), nabíjaním (napr. predaj nabíjacích staníc) či udržateľnou energetikou (napr. FVE a BESS).

Prvá servisná lokalita TiNN

Prvá servisná lokalita spoločnosti TiNN sa nachádza v Malženiciach pri Trnave a funguje v spolupráci s tamojším Autocentrom Zachar. Zabezpečuje pozáručný servis na elektromobily Tesla Model S, 3, X, Y a jej súčasťou bude vlastný branding, showroom či bazár.

Spoločnosť TiNN v tejto lokalite prostredníctvom Autocentra Zachar zaisťuje služby ako diagnostika, lakovanie, rovnanie, výmena dielov, PDR systém vyrovnania, pneuservis, TPMS / kódovanie, nastavenie asistenčných systémov (radar, kamery), výmena a servis odpruženej a neodpružených časti karosérie / nápravy, nastavenie geometrie, pozáručná servisná prehliadka, test bŕzd a ďalšie.

Servisné služby je možné objednať telefonicky, e-mailom alebo cez kontaktný formulár prostredníctvom špecializovanej webovej stránky Teslainnovations.sk.

AKTUALIZÁCIE:
1.3.2024 – 21:58: Článok bol aktualizovaný tak, aby prípadne neporušoval NDA zmluvu medzi spoločnosťami Tesla a Tesla Innovations.   
2.3.2024: Obsah bol dodatočne prispôsobený aktualizácii z 1.3. a bude doplnený, keď budú môcť byť oficiálne zverejnené všetky súvislosti so servisnou lokalitou v Malženiciach.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mobilný servis Tesly CZ pre Slovákov je spustený. Aké úkony poskytuje?
Česká Tesla s Guinnessovým rekordom má za sebou 500 000 km. V akom je stave?
Tesla zrejme otvorí ďalšiu predajňu v Česku, a to bližšie k nám
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

13 komentárov

  • Článok nie je platený, len sme informovali Tesla Magazín s ktorým spolupracujeme, že sme otvorili prvý Tesla Innovations Servis ktorý bol skomunikovaný s Teslou a zároveň pripravujeme ďalšie a robíme všetky aktivity aby bol konečne otvorený market alebo aspoň oficiálny servis.
   Cieľom je poskytnúť majiteľom Tesiel viac možností servisu a služieb vid. web: teslainnovations.sk

 1. CtihodnyObcan on

  Akosi ste zabudli spomenut, ze Tesla servis je uz davno pri Badine a prevadzkuje ho Lukas. Cize ho mozete oznacit za nulty servis.
  Zvysok su len reklama, bludy, kecy o tom ako sa chysta certifikacia. Nic nebude kym oficialne nebude zastupenie.

 2. Kedze sa stale nemame oficialny a prvy neoficialny Tesla servis tu uz daaavno je, tak tento nazveme prvy nezavisly neoficialny. :D:D

 3. PS: áno vieme v Badíne p.Lukáš robí Tesly čo sme radi, lebo každý kto pomôže EV servisom je aj pre nás dobré!
  zároveň naš Tesla Innovations Business plán je oficiálny a zámerom je vybudovať sieť a podporiť aj ďalšie miesta finančne a vedomosťami v procese certifikácie a zároveň pripravovať sa na certifikáciu aby sa znížili ceny a čas opravy a zároveň aj poistenie. Ďalším cieľom je podpora predaja aby Tesly otvorila market! Zároveň ponúkame kompletný cyklus pre EV od nabíjania (AC/DC) cez FVE a BESS,… poistenie a leasing.
  vid. web: teslainnovations.sk

 4. „Zdroj ilustračnej fotografie: Tesla“
  Mam to chapat tak ze Tesla dala suhlas na pouzitie tej fotky? Lebo uvedenie zdroja nestaci a pokial viem Tesla ma dost prisne podmienky na pouzivanie ich materialov a fotiek po weboch…

  • Dobrý deň, Tesla umožňuje používať jej fotografie z „press kitu“ v rámci obsahu súvisiaceho s jej produktmi. Ale keďže som danú fotografiu nenašiel v aktuálnom press kite (v starších verziách sa mohla nachádzať), tak som ju pre istotu nahradil. Takže ďakujem za upozornenie.

 5. „Prvá servisná lokalita spoločnosti TiNN sa nachádza v Malženiciach pri Trnave“ kedy a kde budu dalsie?
  Asi malo velky zmysel robit servis blizko dalsich Vieden/Brno, asi aby mala vychodna polka SK stale blizsie do Pesti ako do SK servisu. 🙂

  • Nik predsa nikoho nenúti kupovať si auto, ktoré nemá na Slovensku ani jeden servis či akékoľvek zastúpenie. Každý, kto o toto auto má záujem určite vie, že kvôli servisu musí ísť do zahraničia alebo sa spoľahnúť na „provizórne“ riešenia. Čiže toto „brblanie“ asi nie je veľmi na mieste. Stačí si počkať, až bude aj na Slovensku oficiálne zastúpenie Tesly. Ak teda vôbec niekedy bude. Veď už pár rokov „sa hovorí“ o oficiálnom zastúpení a ono sa nič nedeje. Ale možno to berú v Tesle aj tak, že to ani nie je potrebné, keďže záujemca si to vie zohnať aj inak.

Pridajte komentár