„Tesla-sabotér“ chce vyzbierať 500 000 $, aby sa mohol brániť „krivým“ obvineniam

1

Bývalý zamestnanec Tesly, Martin Tripp, ktorého spoločnosť obviňuje zo sabotáže, čelí žalobe ohľadom hackerstva, vynášania citlivých údajov tretím stranám a dezinformovania médií. Tripp sa však bráni, že je len oznamovateľom protiprávnych praktík. Teraz žiada ľudí, aby sa mu vyzbierali na súdny proces s Teslou. Prostredníctvom fundraisingovej kampane chce získať 500 000 dolárov.

Od nespokojnosti v práci po teroristický útok

Zhruba pred 2 týždňami informoval Elon Musk e-mailom zamestnancov spoločnosti Tesla, že v ich radoch bol odhalený človek, ktorý sabotoval výrobu a vynášal citlivé údaje. Podľa interného vyšetrovania mala byť jeho motiváciou pomsta za to, že nebol povýšený.

A podľa Muska nemal záujem o sabotáž Tesly len „ukrivdený“ Tripp, ale aj subjekty, ktorým vynášal citlivé informácie. O tom, kto by mohol za tým stáť, sa zamýšľa v spomínanom e-maile. Viac informácií v tejto súvislosti nájdete v našom článku „Zamestnanec spoločnosti Tesla sabotoval výrobu! Kto si ho najal?„.

Tripp sa priznal, ale vraj je len „oznamovateľom“

Neskôr Tesla zverejnila meno „sabotéra“ (Martin Tripp) a podala na neho žalobu, ku ktorej pridala aj bod týkajúci sa dezinformovania médií o stave v spoločnosti. Tripp priznal, že informoval médiá o tom, že spoločnosť plýtva materiálom a produkuje veľké množstvo odpadu, ktorý nerecykluje.

Taktiež mal byť zdrojom informácií o údajnom montovaní defektných batériových článkov do niektorých elektromobilov Tesla Model 3 a zavádzaní investorov o stave produkcie Modelu 3. Tripp sa však bráni, že všetky informácie ktoré uviedol, boli súčasťou zákonného oznamovania nekalej činnosti jeho bývalého zamestnávateľa.

Ohrozenie Gigafactory…

Krátko na to prišla Tesla so závažným vyhlásením. Trippov priateľ ju mal totiž informovať, že Tripp sa chystá vystrieľať továreň Tesla Gigafactory 1 v Nevade. Miestna polícia však túto záležitosť preverila a vyhlásila, že továreň nie je v ohrození.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Koľko by ste zarobili, keby ste si kúpili prvé akcie Tesly presne pred 8 rokmi?
Chceli by ste sa podieľať na výrobe svojej Tesly? Podľa Muska je to možné
Elon Musk prezradil, kde Tesla zrejme postaví svoju európsku Gigafactory

Trippova obhajoba za pol milióna

Aktuálne Martin Tripp založil zbierku, ktorá mu má pomôcť bojovať s „mašinou“ menom Tesla. Ako uvádza vo svojej fundraisingovej kampani na GoFundMe, potrebuje údajne 400 až 500-tisíc dolárov na právnu pomoc a cestovné výdavky, aby mohol čeliť vykonštruovanej žalobe.

„Tesla a Elon sú oveľa mocnejší ako som ja. Už ma zastrašovali, ponižovali a klamali o mne. Šli až tak ďaleko, že si vymysleli lož o tom, že sa chystám ohroziť továreň Gigafactory. Kvôli všetkým týmto veciam chcem, aby Tesla a predovšetkým Elon, zaplatili za to, čo urobili mne a robia celému svetu,“ uvádza Tripp vo svojej kampani.

Za prvé dva dni kampane sa mu podarilo vyzbierať 6 500 USD…

Zdroj: GoFundMe, zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Jaromír Vegr EKOLO on

    Konečně má pan Tripp zaměstnání, kde bude ohodnocen a uspokojen. I takoví lidé existují, bacha na ně.
    Přijeďte si popovídat . více na w.elektromobily-os.cz

Pridajte komentár