Zamestnanec spoločnosti Tesla sabotoval výrobu! Kto si ho najal?

0

V priebehu niekoľkých dni adresoval Elon Musk zamestnancom Tesly hneď dva nepríjemné emaily. V tom prvom informoval o hromadnom prepúšťaní, v aktuálnom zas o zamestnancovi, ktorý sabotoval výrobu v spoločnosti. Šéf Tesly informoval aj o dôvode prečo sa tak malo stať. Taktiež sa zamyslel nad možnými „objednávateľmi“ sabotáže.

Zásahy do OS a vynášanie dát

Elon Musk vo svojom emaile zamestnancom uvádza nasledovné. Jeden zo zamestnancov Tesly vykonal pomerne rozsiahlu a škodlivú sabotáž. Pod falošnými používateľskými menami menil kód výrobného operačného systému a vynášal množstvo vysoko citlivých dát neznámym tretím stranám.

To čo sa doposiaľ podarilo od zamestnanca zistiť je dosť závažné. Motiváciou k týmto nekalým skutkom mala byť pomsta za to, že nebol povýšený. Jeho vyšetrovanie bude pokračovať v priebehu tohto týždňa. Cieľom bude zistiť, či konal sám, spolupracoval s internistami z Tesly alebo s organizáciami mimo spoločnosti.

Musk poukazuje na možných objednávateľov

Šéf Tesly taktiež píše, že spoločnosť má množstvo nepriateľov, ktorí si želajú jej neúspech. Patria medzi nich napríklad tzv. short-sellers z Wall Street, ktorí predávajú akcie Tesly, ktoré nevlastnia. Tí, ktorí vsadili proti Tesle, teraz vplyvom rastu jej akcií prichádzajú o miliardy.

Samozrejme je tu starý známy nepriateľ v podobe ropných a plynárenských spoločností. Najbohatšie odvetvia priemyslu, ktorým nevyhovuje, že Tesla napreduje v oblasti solárnej energetiky a výroby elektromobilov.

No a sabotáž môže byť taktiež súčasťou konkurenčného boja medzi automobilkami. Elon si kladie otázku, že keď boli automobilky schopné podvádzať s emisiami, prečo by neboli schopné podvádzať aj inými spôsobmi…

Kritické obdobie pre Teslu

Elon Musk ku koncu emailu vyzýva zamestnancov, aby boli veľmi opatrní, a to obzvlášť v priebehu nasledujúcich týždňov. V tomto období totiž Tesla zvyšuje produkciu kľúčového elektromobilu Tesla Model 3 na plánovaných 5 000 ks týždenne.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla ide vo veľkom prepúšťať. Elon Musk vysvetľuje prečo
Elon Musk predá akcie spoločnosti Tesla, aby mohol kolonizovať Mars
Test britskej výskumnej agentúry vysvetľuje havárie elektromobilov Tesla

A práve prípadné zlyhanie v napĺňaní tohto cieľa, by mohlo pomôcť záujmom tretích strán, pre ktorých je neúspech Tesly prospešný. Taktiež prosí zamestnancov o nahlásenie akýchkoľvek podozrení na internú emailovú adresu a ďakuje im za tvrdú prácu.

Zdroj: Elon Musk cez CNBC

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár