Chceli by ste sa podieľať na výrobe svojej Tesly? Podľa Muska je to možné

0

Elon Musk dostal ďalší zaujímavý nápad, ktorý splní mnohým detské sny. Uvažuje totiž o tom, že v rámci prehliadok továrne Tesla Factory vo Fremonte sa budú môcť záujemcovia podieľať na výrobe áut. V hre je aj možnosť, že budúci majiteľ si postaví časť svojho vozidla sám. Produkcia spoločnosti sa tým určite nezvýši, ale ako ďalšia z plánovaných atrakcií by to mohlo byť pre Teslu prínosné.

Tesla už dnes ponúka prehliadky svojej fremonstskej továrne, kde sa produkujú všetky modely značky, t.j. Model 3, Model S a Model X. Táto možnosť je však zatiaľ dostupná len pre majiteľov vozidiel značky a priateľov spoločnosti. Otvorenie brán pre širokú verejnosť v rámci špeciálne vyhradenej časti továrne by tak mohlo priniesť Tesle ďalšie príjmy.

Možnosť podieľať sa na stavbe vozidla, by mohla vyvolať obrovský záujem chlapcov, ktorí sú ukrytí asi v každom dospelom mužovi. Veď samotný Elon Musk bol videný, ako na výrobnej linke doťahuje skrutky vozidla, na čo reagoval slovami, že to nie zábavou len pre deti.

Elon Musk dokonca pripustil možnosť, že budúci majitelia by si mohli časť svojho elektromobilu Tesla postaviť sami. Bolo by to však náročné na plánovanie postupnosti výrobného procesu.

Ďalšie turistické atrakcie Tesly

O tom, že Tesla priťahuje pozornosť a záujem, niet pochybností. To sa dá využiť mnohými spôsobmi, napríklad aj ponukou súvisiacich turistických atrakcií. Okrem návštev Tesla Factory sú v hre aj návštevy budúcej najväčšej priemyselnej stavby sveta, Tesla Gigafactory 1 v Nevade a najväčšieho batériového systému sveta v Austrálii.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý Slovák vlastniaci Teslu Model 3 sa podelil o svoje dojmy z vozidla
Špionážne fotografie odhaľujú, ako vyzerá stan, v ktorom sa vyrába Model 3
Nové info o sabotáži v spoločnosti Tesla. Hackerstvo či dezinformovanie médií

Ešte v roku 2016 sa pokúšal Elon presadiť zaujímavý zákon, ktorý by umožňoval zaplatiť daň za elektromobily Tesla v domovskom štáte čerstvých majiteľov žijúcich mimo Kalifornie, kde sú zväčša nižšie dane. Cieľom bolo to, aby si majitelia spravili za ušetrené peniaze výlet do Kalifornie, kde by si v rámci prebratia vozidla pozreli továreň a ďalšie turistické atrakcie.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár