Neuveriteľné! Tesla Model S, ktorá bola 10 dní pod vodou, je funkčná

1

Jednou z obetí ničivého hurikánu Harvey sa stala aj Tesla Model S P85D, ktorá kvôli živlu strávila pod vodou 10 dní. Majiteľ sa preto rozhodol predať vozidlo „partičke“ z Rich Rebuilds za 20 000 dolárov. Tá sa pokúsila zachrániť, čo sa dalo. Obrovské prekvapenie nastalo, keď elektromobil pripojili k 12-voltovej batérii.

Keďže bol interiér Tesly Model S zaplesnený, rozhodli sa ho chalani z Rich Rebuilds vystriekať wapkou. A to vrátane digitálnej prístrojovej dosky a 17″ dotykového displeja. Potom dostali pomerne šialený nápad, že vozidlo napoja na externú 12V batériu a uvidia, čo sa stane. A stal sa zázrak.

Zmŕtvychvstanie elektrického utopenca

Model S, ktorý strávil pod vodou 10 dní, a to až po kapotu a bol dodatočne vystriekaný wapkou, vstal z mŕtvych. Hneď po jeho zapnutí sa totiž ukázala byť funkčná prístrojová doska, ako aj informačný systém, vrátane dotykového displeja.

Taktiež sa podarilo rozsvietiť svetlá, hmlovky, interiérové osvetlenie a elektricky odomknúť vozidlo, pričom bol funkčný aj mechanizmus vysúvacích kľučiek. Fungovalo aj pripojenie k internetu prostredníctvom LTE a internetový prehliadač.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prečo čakať na Teslu Model 3, keď môžete mať Model S za 29 000 €?
Kradnutú Teslu “odparkovali” v rieke. Má to na svedomí cibuľa nájdená v interiéri?
Detaily o Tesle Model S “kombi”, vrátane ceny konverzie | VIDEO

Model S vie podľa Elona plávať

To, že sú elektromobily Tesla čiastočne vodeodolné už vieme. Ich batéria a pohonná jednotka sú totiž zapuzdrené a chránené voči prieniku vody. Dôkazom je aj nasledujúce video. Elon Musk k nemu dodal, že Tesla Model S vie tak dobre plávať, aby sa na krátky čas stala člnom, riadeným pomocou otáčania kolies.

Prekvapením však je, že extrémne zatopenie dokázala „ustáť“ aj bežná elektronika vozidla. Nikde sa totiž nespomína, že by bola špeciálne chránená pred vodou.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár