Prečo čakať na Teslu Model 3, keď môžete mať Model S za 29 000 €?

0

Produkcia Tesly Model 3 síce stúpa, avšak jej najlacnejšia verzia má byť dostupná najskôr v októbri až decembri. Aj to pre prvých držiteľov rezervácií z USA. Jedným z riešení pre nedočkavcov, ktorých nepustí budget, je kúpa jazdeného Modelu S. Tylerovi Hooverovi sa podarilo zohnať 6-ročný Model S za neuveriteľných 33 500 USD. Ako je na tom vozidlo po 172 000 km?

Moderná éra elektromobilov netrvá síce dlho, ale už dnes sa začínajú dostávať na trh s „jazdenkami“ vo väčšom počte. Veď Tesla Model S je tu s nami už od roku 2012. A práve tento ročník sa podarilo kúpiť Tylerovi Hooverovi v prepočte za skvelých 29 000 €. Nepodaril sa nám však zachytiť o akú verziu sa jedná. Vzhľadom k cene predpokladajme, že sa jedná o model so 60 kWh batériou a dojazdom 400 km (NEDC).

Problémové kľučky a displej

Na základe skúseností so 6-ročným modelom, ktorý má za sebou 172 000 km, je zrejmé, že efektné a aj efektívne elektricky vysúvateľné kľučky, nie sú zrovná najspoľahlivejším komponentom vozidla. Ako uvádza majiteľ, 3 zo 4 kľučiek už boli menené, pričom štvrtú čaká oprava v hodnote 1 000 USD (850 €).

Menená bola aj obrovská 17″ dotyková obrazovka, ktorej poruchovosť je známa najmä v prípade modelového ročníka 2012. Hoover v tomto prípade hovorí o sume 4 000 USD (3 400 €), pričom ďalší majitelia spomínajú sumu od 2 700 do 3 800 USD. Táto verzia obsahuje starší 3G modul, avšak infotainment, ako aj ďalšia elektronika vozidla fungujú podľa Hoovera dobre.

Degradácia batérie je minimálna

Čo sa týka degradácie kapacity batérie, tu sa žiadne veľké prekvapenie nekoná. Akumulátor si drží kapacitu na úrovni 90 %. Tzn., že za 6 rokov a po odjazdení 172 000 km klesla o 10 %. A to sa jedná o podpriemernú hodnotu. Prieskumy totiž naznačujú, že dojazd Tesiel by nemal klesnúť pod 90 % ani po 300 000 km. Všetko záleží od spôsobu nabíjania.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Detaily o Tesle Model S “kombi”, vrátane ceny konverzie
Tesla mení politiku svojho bazáru certifikovaných “jazdeniek” so zárukou
Je Tesla Model 3 lepšia ako Model S? V niektorých aspektoch vraj áno

Záruka na batériu a pohonnú jednotku ešte 2 roky

Tesla poskytuje na Model S záruku 4 roky alebo 80 000 km. Avšak na batériu a pohonnú jednotku vozidla sa vzťahuje rozšírená 8-ročná záruka bez obmedzenia počtom kilometrov. To znamená, že ak sa majiteľovi tohto konkrétneho modelu pokazí batéria alebo súčasť pohonnej jednotky, Tesla tieto komponenty bezplatne opraví alebo vymení.

Kúpili by ste si podobnú jazdenku? Alebo by ste si radšej počkali na nový, ale menší Model 3 s podobným dojazdom? A čo tak Teslou certifikovaná „jazdenka“ so zárukou?

Zdroj: CarsCoops

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár