Kradnutú Teslu „odparkovali“ v rieke. Má to na svedomí cibuľa nájdená v interiéri?

0

V kanadskej rieke Fraser sa našla ukradnutá Tesla Model S. Na jej „palube“ sa nachádzalo záhadné vrece cibule. Jeho prítomnosť by mohla súvisieť so stopovacím GPS systémom Tesly.

Deň potom, ako bola v meste Burnaby odcudzená Tesla Model S, ju našiel okoloidúci kanoista „odparkovanú“ v rieke Fraser. Kanoista pomáhal na rieke zaistiť aj jeden záhadný dôkaz, a to veľké vrece cibule, ktoré sa snažilo odplávať z kabíny vozidla.

Prečo skončila Tesla v rieke?

Prečo skončil ukradnutý Model S v rieke je nateraz záhadou. K dispozícii sú dve verzie. Jedna šialená a druhá menej šialená. 🙂 Zobrali si zlodeji k srdcu vyjadrenie Elona Muska o tom, že Tesla Model S dokáže krátkodobo plávať na vode ako čln?

Nie, nie je to vtip. Týmto vyjadrením Elon reagoval na video jedného z majiteľov Modelu S, ktorý sa ako jediný dokázal dostať zo zaplaveného tunela v Kazachstane. Elektromobily od Tesly majú totiž batériu, elektromotory a ďalšie citlivé súčasti pohonnej jednotky zapečatené.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vďaka mobilnej aplikácii Tesla našli ukradnutý Model S
Vplyv zimných a letných pneumatík na spotrebu a dojazd Tesly Model S | TEST
Tesla prerobila Model S na mobilné servisné vozidlo. Čím sa líši?

Báli sa zlodeji GPS vystopovania?

Druhá, uveriteľnejšia verzia, vysvetľuje aj prítomnosť vreca cibule. Fred Lambert z Electrek to vidí tak, že zlodej po krádeži zistil, že vozidlo je možné sledovať pomocou GPS, ktoré nevedel dezaktivovať. A tak spanikáril a snažil sa vozidlo, ktoré bolo hlavným dôkazom, „utopiť“ v rieke. Vrece cibule mu pritom malo poslúžiť na stlačenie akcelerátora vozidla.

Tesly sa kradnúť neoplatí

Verzia Franka Lamberta nakoniec nemusí byť vôbec pritiahnutá za vlasy. Dôkazom môže byť jeden z mnohých prípadov vystopovania odcudzenej Tesly prostredníctvom GPS signálu vozidla. V jednom z našich článkov sme písali o tom, že majiteľ ukradnutého vozidla kalifornskej značky pomohol polícii vypátrať svoje vozidlo vďaka štandardnej mobilnej aplikácie Tesla, ktorá detekovala GPS signál vozidla.

Zdroje: Insideevs, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár