Renault chystá elektrické SUV veľkosti modelu Kadjar s dobrým dojazdom

0

Šéf elektrickej divízie značky Renault, Gilles Normand, hovorí, že automobilka ponúkne zákazníkom aj elektrické SUV nižšej strednej triedy. Tento model má byť pre ňu kľúčový z hľadiska rastu na európskom trhu.

Renault tento rok zmodernizoval svoj jediný elektromobil Zoe, pričom už testuje jeho nastupujúcu generáciu. Chce pritom nadviazať na jeho úspechy. Veď bol najpredávanejším automobilom do zásuvky za roky 2016 a 2017 v Európe.

2 elektrické SUV

Renault si však uvedomuje stúpajúci záujem o vozidlá typu SUV, preto jeho ďalšie 2 elektromobily budú patriť do tohto segmentu. Prvým z nich bude malý a cenovo dostupný model Renault K-ZE, ktorého koncept predstavila francúzska automobilka na nedávnom autosalóne v Paríži.

Normand hovorí, že v rámci Európy bude pre Renault pokrytie segmentov A, B a C elektrickými vozidlami kľúčom k rastu. Pripravuje preto aj elektromobil nižšej strednej triedy veľkosti modelu Kadjar. Ten vyrastie na modulárnej platforme CMF-EV, ktorú spoločne vyvinula aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi.

Dojazd až 500 km

Podľa šéfa elektrickej divízie Renault, profil majiteľov modelu Zoe naznačuje, že 80 % majiteľov elektromobilu tejto triedy si vystačí s dojazdom 300 km. V prípade o triedu vyššieho vozidla to však má byť len 60 % vodičov.

Z tohto dôvodu bude mať elektrické SUV nižšej strednej triedy vyšší dojazd. Normand dodáva, že do roku 2022 chcú ponúknuť elektromobil s reálnym dojazdom 500 km.

3 novinky do roku 2022

Obe spomínané SUV by mali prísť na trh do roku 2022. Novej generácie Renaultu Zoe by sme sa zas mali dočkať do roku 2020. V prípade tohto modelu je možné, že sa nedočkáme významnejšieho zvýšenia dojazdu, nakoľko šéf automobilky Carlos Ghosn si myslí, že pre európske a ázijské trhy je reálny dojazd okolo 300 km viac ako dostatočný. Preto sa chce sústrediť najmä na znižovanie ceny.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prekvapenie: Renault predstavil v Paríži cenovo dostupné elektrické SUV
Servisné náklady na Nissan Leaf a Renault Zoe v porovnaní so spaľovákmi
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi pracuje na nabíjaní elektromobilov za jazdy

Zdroj: Autocar, titulná ilustračná fotografia (Renault Kadjar koncept): conceptcarz.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár