Volvo Polestar 1: Plug-in hybrid s najväčším dojazdom na svete dostal cenovku

1

Charizmatické plug-in hybridné „GéTéčko“ Volvo / Polestar 1 dostalo cenovku. Záujemcovia si zaň budú musieť poriadne priplatiť. Za svoje peniaze však dostanú super-výkonný športiak, ktorý je navyše hybridom s najväčším dojazdom na svete.

Na úvod pre istotu pripomíname, že Polestar bola donedávna divíziou výkonných vozidiel automobilky Volvo. Niečo ako AMG v rámci Mercedes-Benz. V roku 2017 sa však stala samostatnou značkou, pričom v nasledujúcich 4 rokoch uvedie na trh 3 modely – 1 plug-in hybrid a 2 elektromobily. Polestar 1 je prvým z nich.

Pri predstavení plug-in hybridu Polestar 1 v minulom roku hovoril výrobca o produkcii 500 ks ročne. Avšak vďaka nečakanému záujmu sa rozhodol prispôsobiť výrobné plány dopytu. Hoci boli predobjednávky spustené len v marci, Polestar eviduje už 7 000 rezervácií v rámci 18 krajín sveta.

Čo dostanete za 155 000 €?

Aktuálne je otázne, v akej miere platí spomínané číslo po zverejnení ceny Polestar 1. Tá totiž nie je vôbec nízka. Na európskom trhu sa bude predávať za 155 000 €. To je podobná cenovka ako v prípade BMW i8. No a čo za tieto nemalé peniaze zákazník dostane?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hybrid od Ferrari pôjde do výroby už budúci rok. Malo by sa jednať o SUV
Upravené BMW i8 Coupé 2018 je novým Safety Car šampionátu Formula E

Škoda predstavila v Ženeve koncept elektro-CNG-benzínového SUV

Polestar 1 – špecifikácie

  • Typ karosérie: 2+2 GT-coupé
  • Pohon: 2.0 l 4-valec s turbom (predná náprava) + 2 elektromotory (zadná náprava)
  • Výkon: 600 koní
  • Krútiaci moment: 1 000 Nm
  • Kapacita batérie: 34 kWh
  • Elektrický dojazd: 150 km

Ďalšie modely Polestar – 2 a 3

Nasledujúce modely od Polestar už budú plne elektrické. V roku 2020 príde na trh Polestar 2, ktorý bude konkurovať Tesle Model 3. Jeho cena sa má pohybovať okolo 40 000 €. O dva roky neskôr sa dočkáme „nízkeho a aerodynamického“ SUV Polestar 3.

Zdroje: ElectricCarsReport, AutoExpress

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. V com je ,,vyhra,, tohto predrazeneho ,,čuda,, ?…Hybridy su ,,slepa ulicka,, …drahy servis a nic viac… jedine elektromobil je buducnost…

Pridajte komentár