Upravené BMW i8 Coupé 2018 je novým Safety Car šampionátu Formula E

0

Novú éru šampionátu Formula E, v ktorej začnú od sezóny 2018/19 jazdiť úplne nové monoposty, predznamenavá aj nové Safety car. Jedná sa o inovované a špeciálne upravené plug-in hybridné BMW i8 Coupé (2018). To podporuje nové indukčné nabíjanie od Qualcomm. Súčasťou pretekov budú aj športovo ladené elektromobily BMW i3s a BMW X5 iPerformance.

Nové Safety car Formuly E, BMW i8 Coupé (2018), bolo predstavené vo štvrtok v čilskom Santiagu. Do pretekov sa pritom zapojilo už na sobotňajšej veľkej cene, ktorá bola 4. podujatím šampionátu v aktuálnej sezóne. BMW i8 v role Safety car je pritom súčasťou Formuly E už od 1. pretekov (2014).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrobicykel BMW v limitovanej edícii á la BMW i8
Pamätáte sa? BMW predstavilo predchodcu elektromobilu i3 pred 27 rokmi

Čím sa líši od sériového vozidla?

Nové Safety car sa od sériového BMW i8 Coupé (2018) odlišuje napríklad stabilizátormi, predným a zadným spojlerom, zadným vekom vyrobeným z uhlíkových vlákien, športovými sedadlami z modelu BMW M4 GTS, 4-bodovými bezpečnostnými pásmi, svetelným signalizačným systémom, karbón-keramickými brzdami a športovým podvozkom. Špecialitou je aj podpora indukčného nabíjacieho systému od Qualcomm.

Špeciálne indukčné nabíjanie

Špeciálne BMW i8 „Safety car“ podporuje aj špeciálne nabíjanie. Využíva totiž systém indukčného (bezdrôtového) nabíjania Qualcomm Halo Prototype Technology. Nabíjací výkon indukčnej podložky, nad ktorú stačí vozidlo zaparkovať, je slušných 7,2 kW. 11,6 kWh batéria i-osmičky sa tak nabije na 80 % za 1 hodinu.

Súčasťou Formuly E aj BMW i3s

V rámci šampionátu sa využívajú aj ďalšie elektrifikované vozidlá bavorskej značky. Elektromobily BMW i3s slúžia ako vozidlo lekárskej služby (Medical car)  a riaditeľa pretekov (Race Director car). Ako zásahové vozidlo sa zas využíva plug-in hybridné BMW X5 xDrive40e iPerformance.

Zdroj: tlačová správa

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár