Hybrid od Ferrari pôjde do výroby už budúci rok. Malo by sa jednať o SUV

0

Nový hybridný pohon od Ferrari kombinujúci spaľovací motor V8 a elektromotor sa objaví v novom modeli už budúci rok. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o prvé SUV tejto talianskej športovej značky. Šéf Ferrari tvrdí, že po jazde v novom hybride nebude „V12“ nikomu chýbať.

Elektrifikované vozidlá nie sú pre Ferrari až takou novinkou, ako by sa mohlo zdať. Hybridný pohon totiž obsahoval superšportový model LaFerrari. Nová hybridná jednotka by však mala ponúknuť vyššiu mieru elektrifikácie a väčšiu efektivitu.

Najpravdepodobnejšie je SUV

Nový hybrid od Ferrari sa dostane do výroby v roku 2019. Šéf značky, Sergio Marchionne, zatiaľ neprezradil o aký konkrétny model sa bude jednať. Je však dosť pravdepodobné, že nový hybridný pohon sa dostane do pripravovaného prvého SUV od Ferrari.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ferrari ide naháňať Teslu. Chce byť prvou automobilkou s plne elektrickým superšportom
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
Európsky debut športového plug-in hybridu s najväčším elektrickým dojazdom na svete

Emisné normy by sa mohli vzťahovať aj na Ferrari

SUV s hybridným pohonom by bolo celkom logickým vyústením, keďže to by sa mohlo stať najpredávanejším modelom značky. Vďaka nemu by mohlo Ferrari predať ročne viac ako 100 000 ks vozidiel. To by znamenalo, že by sa na značku začali vzťahovať emisné normy. No a tie by bez ekologickejšieho pohonu v najpredávanejšom modeli Ferrari určite nesplnilo.

Ferrari chystá aj plne elektrického konkurenta pre Teslu Roadster 2

Začiatkom roka Sergio Marchionne povedal: “Ak má byť postavený prvý elektrický superšport, tak potom prvý bude od Ferrari. Nechcem degradovať prácu Elona Muska, ale myslím si, že je to na nás…” Tým narážal na prototyp modelu Tesla Roadster 2, ktorý sa môže stať prvým sériovým hyperšportovým elektromobilom. A to nechce Marchionne dopustiť. Bude mať však čo robiť. Medzičasom v tejto oblasti pribudla ďalšia konkurencia v podobe Rimac C_Two či Aspark Owl.

Zdroje: Electrive, Carscoops

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár