Opel premení domovské mesto na laboratórium e-mobility, aj vďaka 1 300 nabíjačkám

0

Domovské mesto automobilky Opel, nemecký Rüsselsheim, sa premení na raj elektromobility. Výrobca tu totiž okrem iného nainštaluje 1 300 nabíjacích bodov pre elektromobily. Mesto sa pritom stane laboratóriom, ktoré ukáže budúce potreby v tejto oblasti.

Najviac nabíjačiek na 1 obyvateľa v EÚ

Opel hovorí, že Rüsselsheim bude mestom s najvyšším počtom nabíjacích bodov pre elektromobily na jedného obyvateľa v EÚ. Po prepočítaní tu má vychádzať 1 nabíjací bod na 72 obyvateľov. Celý projekt v hodnote 12,8 milióna € prepojí množstvo rôznorodých subjektov.

Nabíjacie stanice, ako aj jednotlivé nabíjacie body sa budú budovať s dôrazom na ekologickú a nákladovú efektivitu. To znamená maximalizáciu využitia obnoviteľných zdrojov energie a minimálne zásahy do existujúcej energetickej siete. A to aj vďaka podpore vo forme batériových úložísk.

Do projektu bude zapojená RheinMainská univerzita aplikovaných vied, ktorá okre iného rozhodne o umiestnení jednotlivých nabíjačiek. A to na základe výskumnej činnosti. Zahrnuté pritom budú všetky oblasti a obytné štvrte, areál Oplu a univerzity, ako aj parkoviská supermarketov, obchodných centier a miestnej kliniky.

Sledovanie technických atribútov a správania vodičov

Vedci z RheinMainskej univerzity budú skúmať v rámci celého procesu technické záležitosti ako stabilita dodávok energie a sieťová integrácia, spoločne so sociálno-ekonomickými aspektmi, ako napríklad správanie v oblasti mobility.

Získané údaje o správaní vodičov, ktoré súvisia s nabíjaním vozidiel, umožnia vedcom predpovedať budúce požiadavky kladené na elektrickú sieť a pomôžu im identifikovať individuálne potreby vodičov nabíjateľných vozidiel.

Do projektu sú zapojené rôznorodé subjekty, ktoré vytvoria konzorcium. Jeho súčasťou budú miestne orgány a zástupcovia podnikateľskej a vedeckej sféry. Kompletná sieť 1 300 nabíjacích bodov má byť dokončená v roku 2020, pričom 600 z nich bude dostupných pre verejnosť.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): tlačová správa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid
Dočkáme sa konečne elektromobilu Opel Ampera-e vďaka zvýšeniu produkcie GM?
Opel predstavil elektrický koncept, ktorý by mohol ísť do výroby budúci rok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár