Dočkáme sa konečne elektromobilu Opel Ampera-e vďaka zvýšeniu produkcie GM?

0

Pamätáte sa na cenovo prijateľný elektromobil Opel Ampera-e s dojazdom 520 km (NEDC)…? Nuž je tomu už poriadne dlho, čo sa v súvislosti s týmto modelom objavili nejaké podstatné informácie, pričom tie neboli vôbec pozitívne. Veríme však, že svitá na dobré časy a európski zákazníci sa tohto modelu už čoskoro dočkajú. Výrobca totiž zvyšuje produkciu.

Opel Ampera-e nám nemecká automobilka predstavila na jeseň roku 2016 na autosalóne v Paríži. Vzhľadom na svoj dojazd (520 km – NEDC), výkon (150 kW) a cenu (okolo 33 000 €) vzbudil zaslúžený záujem (kompletné špecifikácie nájdete v našom katalógu.). A tak mnohí čakali. No a väčšina z nich čaká dodnes.

Je to neprávnym menom?

Pre istotu uvádzame, že Opel Ampera-e je vlastne „preznačkovaným“ elektromobilom Chevrolet Bolt, ktorý vyrába GM. No a keďže v čase uvedenia na trh patrila automobilka Opel pod koncern GM, marketingové oddelenie sa rozhodlo ponúkať tento model na európskom trhu ako Opel Ampera-e. Tesne po uvedení na trh bol však Opel predaný koncernu PSA a začali problémy.

Zvyšovanie ceny a pozastavenie distribúcie

Prvým európskym trhom, kde sa začal Opel Ampera-e dodávať bol samozrejme ten nórsky. Tamojší elektromobilisti sa však neradovali dlho. Vplyvom stúpajúce dopytu a nedostatočných výrobných kapacít začal GM postupne znižovať dodávky modelu a zároveň zvyšovať jeho cenu.

Cena modelu Opel Ampera-e narástla postupne za prvých 7 mesiacov predaja z necelým 31 000 € na 37 000 €. Podľa automobilky Opel to bolo spôsobené zvýšením ceny, za ktorú im GM predávalo vozidlá. Stalo sa tak po predaji automobilky koncernu PSA.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Renault Zoe sa chystá do výroby. Mal by byť lacnejší
Vylepšená verzia modelu Nissan Leaf sa už testuje. Čo môže priniesť?
Nový “slovenský” Peugeot 208 dostane 2 elektrické verzie, vrátane športovej

Vyťaží Európa z vyššej produkcie a klesajúceho záujmu v USA?

Po predaji automobilky Opel prestalo brať nórske zastúpenie značky objednávky na svoj žiadaný model. Zdá sa, že odvtedy GM úplne ignoruje európskych zákazníkov. Aktuálne však americký koncern hlási zvyšovanie produkcie Chevroletu Bolt o 20 %, pričom predaje tejto dvojičky Ampery-e na americkom trhu klesajú. Pravdepodobne kvôli Tesle Model 3 a novému Nissanu Leaf.

Dúfame tak, že si koncern GM tento deficit vykompenzuje dodávkami Ampery-e do Európy, kde by so záujmom o svoj model nemal mať žiadny problém.

Je pre vás Opel Ampera-e dostatočne zaujímavým elektromobilom aj s odstupom času alebo by ste radšej uprednostnili nový Nissan Leaf, či by ste si počkali na Teslu Model 3, ktorá príde do Európy v 1. polroku 2019?

Zdroje: Carscoops, Electrek, titulná fotografia: Opel 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár