Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid

0

Automobilka Opel bude v roku 2019 oslavovať 120 rokov od svojho založenia. V rovnakom roku pritom uvedie na trh nový elektrický aj plug-in hybridný model. V rámci svojej najnovšej stratégie PACE! pritom chystá do roku 2020 celkovo 4 nové elektrifikované modely. Na čo sa môžeme tešiť?

V rámci stratégie PACE! sa automobilka Opel zaviazala, že do roku 2024 ponúkne elektrifikovanú verziu pre každý modelový rad. Už v budúcom roku sa pritom dočkáme elektromobilu Opel Corsa a plug-in hybridu Opel Grandland X. A ako Opel informuje vo svojej aktuálnej tlačovej správe, nie je to všetko.

Elektrický Opel Corsa novej generácie

Príchod novej generácie modelu Opel Corsa je už na spadnutie, pričom jeho plne elektrickú verziu bude možné objednať v 1. polovici roka 2019. Šéf nemeckej automobilky pritom sľubuje, že sa bude jednať o elektromobil, ktorý bude dostupný pre mnohých zákazníkov. Očakávať by sme tak mohli prijateľnú cenu.

Viac nám však toho o modeli neprezradil. Je však v podstate isté, že vyrastie na koncernovej (PSA) platforme CMP/e-CMP, ktorá umožňuje implementáciu rôznych druhov pohonu. Tú bude využívať aj koncernový elektrický Peugeot 208, ktorý by mal byť podľa neoficiálnych informácií vybavený rovnakou pohonnou jednotkou ako DS 3 Crossback E-Tense.

Táto jednotka dosahuje výkon 100 kW (136 k) a krútiaci moment 260 Nm. Vďaka tomu zrýchli DS 3 z 0 na 50 km/h za 3,3 s a z 0 na 100 km/h za 8,7 s. Batéria s kapacitou 50 kWh má zabezpečiť vozidlu dojazd 300 km (WLTP). Rovnakú pohonnú jednotku by teda mohol dostať aj Opel Corsa Electric.

Opel Grandland X Plug-in hybrid

Opel Grandland X Plug-in hybrid sa bude vyrábať v nemeckom Eisenachu, pričom ponúkne výkon až 300 koní aj  pohon 4×4 – „e-All Wheel Drive“. Dá sa teda predpokladať, že bude využívať rovnaké pohonné jednotky ako  koncernový Peugeot 3008 Hybrid.

Malé elektrické SUV Mokka

V roku 2020 vstupy do výroby aj nová generácia modelu Opel Mokka. Malé elektrické SUV pritom bude disponovať aj plne elektrickým pohonom. Dá sa očakávať, že si požičia pohonnú jednotku zo spomínaného koncernového DS 3 Crossback E-Tense. Konkurovať tak bude nielen tomuto modelu, ale napríklad aj Hyundaiu Kona Electric. Dizajnovo by mohol vychádzať z konceptu Opel GT X.

Aj elektrická dodávka

Konkurenta z dielne Opel sa dočká napríklad aj Nissan e-NV200, keďže van Opel Vivaro dostane aj plne elektrickú verziu. Jeho príchod sa očakáva v roku 2020.

Veríme, že okrem spomínaných modelov sa v Európe konečne dočkáme aj ďalšieho malého hatchbacku, Opel Ampera-e, ktorý disponuje 60 kWh batériou a dojazdom 520 km (NEDC).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dočkáme sa konečne Oplu Ampera-e vďaka zvýšeniu produkcie GM?
Opel predstavil elektrický koncept, ktorý by mohol ísť do výroby budúci rok
Peugeot, Citroën, Opel a DS so 100 % elektrifikáciou do roku 2025

Zdroj titulnej fotografie (Opel GT X): Opel cez autobild.de

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár