Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice

1

Telekomunikačný operátor Deutsche Telekom vstupuje na trh s nabíjacími stanicami. Volí však netradičný, ale o to efektívnejší prístup. Na nabíjacie stanice totiž premení svoje rozvodné skrine. Len v Nemecku tak vznikne 12 000 nabíjacích miest. No a rozvodné skrine má Telekom samozrejme aj na Slovensku…

Deutsche Telekom dostal minulý rok v skutku vynikajúci nápad, ktorý by mohol priniesť Európe 10-tisíce nabíjacích bodov. A keďže sa ich rozvodné skrine nachádzajú predovšetkým v hustejšie obývaných oblastiach, prinesie možnosť pohodlného nabíjania aj tým, ktorí nemôžu nabíjať svoje vozidlá doma. Napríklad obyvateľom sídlisk. A to môže výrazne napomôcť k akcelerácii elektromobility.

Telekomunikačný operátor má len v Nemecku vyše 380 000 rozvodných skríň. Spoločnosť pritom identifikovala, že cca 12 000 z nich je vhodných pre transformáciu na nabíjacie stanice. Každá takáto skriňa bude navyše vybavená až 2 nabíjacími bodmi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Firmy môžu požiadať Teslu o bezplatné zriadenie nabíjacích staníc pre svojich zamestnancov
Novela zákona o energetike významne uľahčuje výstavbu nabíjacích staníc na Slovensku
Reebok chce premeniť čerpacie stanice na telocvične, v ktorých budú ľudia generovať energiu pre elektromobily

Prvé stanice budú uvedené do prevádzky v apríli tohto roku. Elektrickú energiu budú dodávať regionálny distribútori, ktorí doteraz zabezpečovali napájanie spínacích technológií rozvodných skríň. Tí by mali mať na starosti taktiež systém spoplatňovania.

Ďalšou dobrou správou je, že Deutsche Telekom pôsobí vo viacerých európskych krajinách, vrátane Slovenska. Expandovaniu na ďalšie trhy tak spoločnosti prakticky nič nebráni. Tým sa otvárajú široké možnosti nabíjania vozidiel v husto obývaných lokalitách, čím sa doplní sieť existujúcich a vznikajúcich rýchlonabíjacích staníc, ktoré sa sústreďujú najmä v blízkosti dôležitých dopravných uzlov.

Zdroj: FAZ cez Ecomento, titulná fotografia: Telekom 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár