Česko-ruská spolupráca prináša „cenovo dostupný“ elektrický offroad

8

Český startup MW Motors predstavil svoj druhý elektromobil MWM Spartan, ktorý príde na trh už čoskoro. Po „retro-kupé“ tu máme pracanta, ktorý sa nezľakne ani náročného terénu. Novinka vznikla na základoch ruského modelu UAZ Hunter.

Prvý elektromobil od spoločnosti MW Motors, Luka EV, zaujal nielen svojím retro dizajnom, ale aj technológiou elektromotorov internovaných do všetkých 4 kolies. Druhý model tohto českého startupu má tiež pohon 4×4, avšak štandardnejšej koncepcie.

Vyplnenie diery na trhu

MWM Spartan má byť podľa výrobcu praktickým, minimalistickým, výkonným, cenovo dostupným a jednoducho opraviteľným elektromobilom. „Je určený pre zákazníkov, na ktorých veľkí výrobcovia automobilov zabudli,“ uvádza spoločnosť MW Motors.

Jeho kvality pritom majú oceniť najmä „nadšenci do 4×4“, poľnohospodári, lesní pracovníci, fanúšikovia extrémnych aktivít alebo spoločnosti zaoberajúce sa povrchovou ťažbou. A to z dôvodu, že tieto skupiny hľadajú drsný surový výkon a nie luxusný interiér či doplnky.

„Nie každý chce žrebca s vysokou cenou a drahou údržbou. Niektorí ľudia potrebujú kone na prácu. A Spartan túto medzeru (na trhu) vypĺňa,“ uvádza MW Motors na svojej web stránke.

Až 90 kWh batéria

Elektrický offroad od MW Motors vznikol na platforme „Hunter 4×4“, ktorú vyrába „tradičná“ ruská automobilka UAZ. Tú Česi využili pre svoj plne elektrický pohonný systém, ktorý zahŕňa okrem iného rôzne batérie, a to s kapacitou 56 až 90 kWh a „adekvátne výkonnú pohonnú jednotku“.

MW Motors tiež uvádza, že spolupráca s UAZ prináša nižšiu uhlíkovú stopu, nakoľko nie je potrebné budovať nové zariadenia. Produkciu základnej platformy totiž zabezpečuje ruská automobilka v rámci svojich domácich kapacít. Táto stratégia má tiež priniesť dostupnú cenu pre koncového zákazníka.

Zaujímavé je, že elektromobil MWM Spartan sa dostane najskôr na britský trh (pravostranné riadenie), a to už v 2. štvrťroku 2020. „Ľavostranná“ verzia bude predstavená postupne v rámci celej Európy, do konca tohto roka. Každopádne sme veľmi zvedaví na podrobnejšie informácie, vrátane technických špecifikácií či ceny.

Zdroj: MW Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Unikátny český elektromobil Luka EV dostal cenovku a chystá sa do predaja
Čínsky elektromobil JAC iEV7S je už dostupný aj v Česku. Oplatí sa?
Elektrifikované Škody trhajú v Českej republike „e-rekordy“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

Pridajte komentár