Unikátny český elektromobil Luka EV dostal cenovku a chystá sa do predaja

0

V malej českej obci vznikol unikátny elektromobil Luka EV. Je charakteristický športovým retro-dizajnom, extrémne nízkou hmotnosťou, ako aj svetovým prvenstvom. Výrobca MW Motors hovorí, že sa jedná o skutočný sériový elektromobil a nie koncept. Dostal už aj cenovku.

Český unikát

Česká automobilka MW Motors hovorí, že jej elektromobil Luka EV bol vyvíjaný ako štýlové vozidlo, ktoré je vhodné do bežnej premávky. Dôraz pritom kládla na nízku hmotnosť, najmodernejšie technológie a efektivitu. Má sa jednať o prvé sériové auto na svete s elektromotormi integrovanými do nábojov kolies.

Pripravený ísť do sveta

Štýlový elektromobil je podľa výrobcu pripravený ísť do sveta. Ponúka pritom možnosť rezervácie testovacej jazdy. Taktiež sa môžete stať oficiálnym distribútorom vozidla.

Luka EV – špecifikácie

Luka EV disponuje rozmermi 4 050 × 1 620 × 1 220 mm (dĺžka × šírka × výška) a rázvorom 2 300 mm. Využíva 4 elektromotory integrované do nábojov kolies. Ich celkový výkon je len 50 kW (66 koní). To nie je veľa, ale vďaka veľmi nízkej hmotnosti 815 kg, ponúka vozidlo pomerne slušnú jazdnú dynamiku. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 9,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je 146 km/h.

Neuveriteľná spotreba

Hmotnosť vozidla sa podarilo minimalizovať aj vďaka celohlinikovému šasi a menšej 21,9 kWh (NiCoMn) batérii. Tá má však vplyvom vysokej účinnosti elektromobilu (spotreba len 6,8 kWh/100 km) zabezpečiť dojazd až 300 km. Batéria sa na bije na 80 % za 1 hodinu. Tieto údaje sú neoficiálne a boli namerané v rámci interných testov.

Cena

Automobilka MW Motors už zverejnila aj cenu svojho štýlového elektromobilu. Tá začína na sume 30 000 €. Nezahŕňa však DPH ani prepravné náklady. Za tieto peniaze dostanete originálny elektromobil, ktorý sa vyrába ručne.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Peugeot odhalil retro-futuristické coupé so 100 kWh batériou
Spoločnosť Kalašnikov ide po Tesle. Predstavila elektromobil na báze “Moskviča”
Mercedes-Benz predstavil elektrickú “retro-futuro” šialenosť na 4 kolesách

Zdroj: MW Motors

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár