Prvé elektrické Maserati pôjde do výroby v budúcom roku

0

Koncern FCA mal minulý rok veľkoúste vyjarenia, že „ide po Tesle“. Produktové plány odhaľujú, že Tesle sa pravdepodobne bude snažiť konkurovať najmä značka Maserati. Tá sa pritom už pripravuje na výrobu svojho prvého elektromobilu Alfieri.

Tim Kuniskis, ktorý má na starosti v rámci koncernu FCA značky Maserati a Alfa Romeo, minulý rok povedal, že máme očakávať elektrifikáciu všetkých koncernových modelov a dodal: “Keď sa pozriete na naše produktové portfólio, uvidíte, že ideme po Tesle.

Elektrický sedan, SUV aj Roadster

Keď sa pozrieme na plány koncernu Fiat Chrysler Automobiles je jasné, aj vzhľadom na úroveň „prémiovosti“ jednotlivých značiek, že potenciálnymi konkurentmi Tesly by sa mohli stať elektrické modely od Maserati. Táto značka uvedie na trh do roku 2022 tri elektromobily, pričom tie budú spadať do rovnakých tried ako súčasné či budúce modely značky Tesla.

Aj Maserati pocítilo na niektorých trhoch pokles predajov vplyvom vstupu Tesly Model S do predaja, keďže vo svojom portfóliu má až 2 prémiové športovo ladené sedany, a to Ghibli a Quattroporte. A práve nová generácia modelu Quattroporte dostane aj plne elektrický pohon.

Teslu Model X bude môcť zas vyzvať elektrická verzia modelu Levante. Konkurenciu môže dostať aj chystaná Tesla Roadster 2, a to v podobe elektrického coupé/cabrio Maserati Alfieri, ktoré príde na trh ako prvý elektromobil značky. A to zrejme v podobnom období ako roadster od Tesly.

Príprava výrobných liniek

Podľa Insideevs, Maserati minulý týždeň uviedlo, že tento model vstúpi do predsériovej výroby v 1. polovici budúceho roka. A to v továrni, ktorá stojí v talianskej Modene. Príprava výrobnej linky pritom začne túto jeseň. A máme sa zrejme na čo tešiť.

Čo vieme o Maserati Alfieri?

Maserati Alfieri bude vychádzať z krásneho rovnomenného konceptu, ktorý bol predstavený ešte v roku 2014. Podľa koncernových plánov by mal dostať 2 karosárske verzie (Coupé a Cabrio) a vďaka modulárnej platforme aj rôzne typy pohonných jednotiek, vrátane plne elektrickej a plug-in hybridnej.

Podľa dostupných dokumentov od FCA by mali byť elektrifikované verzie modelu Alfieri ťažšie len o 175 kg ako spaľovacia verzia. A to vďaka celohlinikovému šasi. Elektromobil s pohonom všetkých 4 kolies by mal dosahovať maximálnu rýchlosť cez 300 km/h a zrýchliť z 0 na 100 km/h za cca 2 sekundy.

Všetky elektromobily od Maserati by mali byť vybavené 3 elektromotormi, ktoré sa postarajú o pohon oboch náprav. Disponovať majú vektorovaním krútiaceho momentu a batériou s 800V technológiou. Tá by mala zabezpečiť rýchle nabíjanie aj dlhý dojazd.

Zdroj titulnej fotografie: Maserati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Množstvo elektromobilov naprieč značkami Alfa Romeo, Maserati, Jeep a Fiat
Fiat Chrysler spúšťa investície do e-mobility. Dočkáme sa aj Fiatu 500e 2
“Elektromobil pre tých, čo hľadajú niečo nad Teslou”

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár