České energetické závody spustili predaj elektromobilov s výhodami

2

České energetické závody zaradili do svojej ponuky komplexný e-mobility balík, ktorý zahŕňa plne elektrické automobily, domáce nabíjačky, čip pre nabíjanie v sieti nabíjacích staníc, elektrinu z obnoviteľných zdrojov, finančné služby a zvýhodnenia.

Spoločnosť České energetické závody (ČEZ), ktorá je z väčšiny štátna, nezabúda ani na oblasť elektromobility. K svojim doterajším službám pridáva komplexný balík, v rámci ktorého získajú elektromobilisti všetko, čo je potrebné pre každodenné komfortné využívanie elektromobilov.

„Ako odborníci na elektrinu sme schopní elektromobilistom poskytnúť viacero výhod. Okrem elektromobilov ponúkame aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy, v rámci ktorých je nabíjanie výrazne rýchlejšie ako v prípade použitia bežnej zásuvky. Zároveň vieme v rámci inštalácie wallboxu u zákazníka zistiť, či je jeho elektrická sieť vyhovujúca pre nabíjanie. Ten má tak istotu, že mu nabíjanie elektromobilu nespôsobí žiadne problémy,“ hovorí šéf ČEZ, Tomáš Kadlec.

Zatiaľ 5 elektrických modelov

V ponuke ČEZ je aktuálne 5 elektromobilov: Hyundai Ioniq Electric, Nissan Leaf (40 kWh), Volkswagen e-Golf, Nissan e-NV200 Van a Nissan e-NV200 Evalia. Postupne by však mali pribúdať aj ďalšie modely.

Neobmedzené nabíjanie v najväčšej českej sieti

Zákazník má na výber aj zo 14 nabíjacích wallboxov a stojanov s výkonom od 7,4 do 44 kW a 6 druhov nabíjacích káblov. V ponuke je tiež čip, ktorý umožňuje neobmedzené nabíjanie v sieti nabíjacích staníc ČEZ, ktorých je vyše 140. Viac ako polovica z nich je pritom rýchlonabíjacích.

Spoločnosť uvádza, že jej sieť je najširšia v celom Česku, pričom zhruba každý týždeň vybuduje jednu novú nabíjaciu stanicu. Spomínaný čip je možné predplatiť formou paušálu, pričom mesačne stojí v prepočte 21 €.

Zvýhodnená eko-elektrina

V rámci e-mobility balíka ČEZ taktiež nájdeme elektrinu pre nabíjanie so špeciálnou distribučnou sadzbou „D27d-Elektromobilita“ a certifikátom o pôvode elektriny z obnoviteľných zdrojov. Spoločnosť uvádza, že tento produkt môže ušetriť domácnosti či firme až 78 € ročne.

Tak čo, mali by ste záujem o takýto komplexný balík služieb pre elektromobilitu?

Zdroj: ČEZ, titulná fotografia: Nissan

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česko podporí výstavbu nabíjacích staníc 5-krát vyššou sumou ako Slovensko
Otvorenie servisného centra Tesla v Česku sa blíži. Je to nevyhnutnosť
Slovensko a Česko budú spolupracovať v oblasti podpory elektromobility

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Tak takýto článok sa číta mimoriadne dobre. Ale ruku na srdce: Nečítal by sa oveľa lepšie podobný alebo rovnaký článok s nadpisom:
    „Slovenské energetické závody spustili predaj elektromobilov s výhodami“ ?
    Čo vy na toto?

    • Lepšie by som to nenapísal. Dodám len to, že keď sa Slov. energ. závody nerozhýbu, bude to večná škoda. Ale buďme optimisti. My čo musíme čakať na relatívne zníženie cien e-aut, sa možno dočkáme aj toho slovenského komplexného balíka.

Pridajte komentár