Otvorenie servisného centra Tesla v Česku sa blíži. Je to nevyhnutnosť

0

K dispozícií máme o čosi viac informácií ohľadom avizovaného servisného centra spoločnosti Tesla v Českej republike, konkrétne v Prahe. To by mohlo priamo či nepriamo uľahčiť život aj slovenským zákazníkom. Ďalšie servisy však budú nevyhnutnosťou.

To, že Tesla otvorí svoj oficiálny servis v Česku skôr ako u nás, asi nikoho neprekvapí. Je to predsa len väčší trh, pričom na tamojších cestách by malo jazdiť podstatne viac elektromobilov Tesla ako u nás. V tejto súvislosti sa spomína 700 „českých“ a okolo 200 „slovenských“ vozidiel. Z nového servisu každopádne môže ťažiť celý región, vrátane Slovenska.

Servis aj v Poľsku

Navyše ďalšie servisné centrum sa buduje aj v Poľsku. „Momentálne sme v procese budovania servisných stredísk v Česku a Poľsku,“ povedal pre Poľský list nórsky hovorca spoločnosti Tesla, Even Sandvold. S blížiacim sa príchodom Tesly Model 3 na európsky trh to však pravdepodobne nebude stačiť.

Aby sa Tesla vyhla podobným problémom, ako nastali pred niekoľkými mesiacmi v Nórsku, bude musieť určite zriadiť aj ďalšie servisné miesta. Dočkať by sme tak mali aj na Slovensku. Do tej doby bude však český servis určite nápomocný. Do Prahy to je síce zo SR pomerne ďaleko, avšak tento servis odbremení k nám najbližšie viedenské stredisko minimálne od väčšiny českých zákazníkov.

Mobilný servis

V dlhodobom horizonte si zrejme ani krajiny ako Česko či Slovensko nevystačia s jedným štandardným servisom. Okrem zriadenia ďalších servisných centier by však mohlo byť riešením zavedie tzv. mobilného servisu. V prípade potreby jednoduchších opráv, by tak prišli servisní technici priamo k vám domov či do práce. S touto službou je pritom v Severnej Amerike veľká spokojnosť, pričom dostupná by mala byť čoskoro aj v Nórsku.

Otvorenie už čoskoro

„Oficiálne servisné stredisko Tesla bude v Prahe otvorené koncom februára alebo v priebehu marca. Českým majiteľom tak nahradí servisy v Mníchove, Norimbergu či vo Viedni,“ povedal pre E15, Radovan Hasala, šéf Asociace elektromobility a inovativních technologií.

Jeho otvorenie naznačovali už dávnejšie nové pracovné pozície uverejnené na oficiálnej stránke Tesly. Jednalo sa pritom o miesta servisného technika, servisného znalca, špecialistu pre náhradné diely a mobilného servisného technika. Takže Tesla zrejme počíta s mobilným servisom aj v rámci nášho regiónu.

A čo Tesla Store?

Tak ako u nás, ani v Česku nemá Tesla oficiálne zastúpenie. To znamená, že sa tam nenachádza ani oficiálny showroom, tzv. Tesla Store, kde je možné elektromobil značky napríklad pozrieť, vyskúšať, objednať či prevziať.

A práve možnosť prevzatia je jednou z najväčších výhod oficiálneho zastúpenia na trhu, keďže inak je nutné vozidlo prebrať v európskom distribučnom centre, ktoré sa nachádza v holandskom Tilburgu. Ďalšou možnosťou je už len zabezpečenie súkromného dovozu prepravnou spoločnosťou. Navyše sa aktuálne ukazuje, že krajiny s oficiálnym zastúpením sa dočkajú skoršieho dodania Tesly Model 3.

V súvislosti s oficiálnym zastúpením značky Tesla v Česku je však zatiaľ z hľadiska oficialít ticho. Nespomínajú ho pritom ani zdroje, ktoré disponujú informáciami ohľadom servisu. A to by nemuselo byť dobré znamenie ani pre SR. Na túto tému sa síce u nás špekuluje už pomerne dlhú dobu, avšak nič nie je zatiaľ oficiálne ani predbežne potvrdené.

Zdroj: E15, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Patent: Tesla sama diagnostikuje budúci problém a zavezie sa do servisu
Tesla predstavila plány, ktoré máju zabrániť budúcim servisným “katastrofám”
Tesla sa chystá expandovať po celom svete. Nevynechá ani náš región

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár