Nemecký startup tvrdí, že postavil elektrické „maskované mini-Porsche“

0

Nemecká automobilka e.GO Mobile, ktorá sa špecializuje na elektromobily, uvedie na trh svoj prvý model e.GO Life už onedlho. Ten pritom nazýva „maskovaným mini-Porsche“.

Startup e.GO Mobile má skutočne veľké ambície. Svedčí o nich napríklad vyhlásenie, že chce byť Teslou pre masy či plánované výrobné a ekonomické ciele. Šéf spoločnosti Günther Schuh aktuálne prezradil portálu Tagesspiegel ďalšie novinky.

Prvým elektromobilom novej nemeckej automobilky bude malý 3-dverový hatchback e.GO Life. Dostupný bude v 3 verziách, ktoré sa líšia okrem iného aj kapacitou batérie – 15, 18 a 24 kWh. Spoločnosť pritom hovorí o dojazde 136 až 194 km (NEDC), pričom v reálnych podmienkach by to malo byť 104 až 154 km. Cena elektromobilu začína na sume 15 900 €. Viac…

Na trh príde v máji

Dá sa povedať, že spoločnosť e.GO Mobile ide skutočne po „niektorých“ stopách Tesly, nakoľko už viackrát odložila uvedenie modelu na trh. Podľa aktuálnych správ priamo od jej šéfa sa tak má stať v máji. Dovtedy má byť vyrobených 200 až 300 kusov vozidiel. Medzi prvými si svoje vozidlo prevezme predseda vlády Severného Porýnia-Vestfálska, primátor Aachenu či významný softvérový podnikateľ.

Až 100 000 áut

Spoločnosť aktuálne eviduje okolo 3 300 predobjednávok na model e.GO Life. Tie chce uspokojiť ešte v tomto roku. Schuh v súvislosti s produkciou hovorí o 100 000 vozidlách vyrobených do roku 2023. Príjmy spoločnosti majú pritom dosiahnuť 4 miliardy €. Na tejto ambicióznej sume sa ale budú pravdepodobne podieľať aj ďalšie elektrické modely, najmä autonómny minibus e.GO Moove.

Marža 200 až 300 €

Schuh taktiež hovorí o dosiahnutí menšieho zisku v rámci prvého výrobného cyklu vozidiel, ktorý potrvá 3,5 až 4 roky. Marža na jedno predané vozidlo má prestavovať sumu 200 až 300 €. Dodáva, že to nie je nič lukratívne, ale považuje to za dobrý odrazovým mostík, pričom prvotným zámerom je poskytnutie cenovo výhodného produktu.

Konkurenčné výhody

V súvislosti s konkurenciou v podobe modelov Smart ForTwo EQ či Volkswagen e-up Schuh povedal: „Po prvé, naše vozidlo je o 6 000 € lacnejšie. Po druhé, postavili sme maskované mini-Porsche. Jeho výhodou je pohon zadnej nápravy, vďaka čomu prevyšuje ostatných.“ A dodal, že vďaka okamžitému krútiacemu momentu dokáže pri počiatočnej akcelerácii súťažiť s vozidlami značky Porsche.

Zdroj: Ecomento, titulná fotografia: e.GO Mobile

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nemecký startup bude poskytovať elektrické vozidlá zdarma
Unikátny český elektromobil Luka EV dostal cenovku a chystá sa do predaja
Elektrické MINI bude zamerané na výkon. Má sa jednať o prvý e-hot hatch

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár