Nemecký startup bude poskytovať elektrické vozidlá zdarma

0

Nemecký startup UZE Mobility bude využívať zaujímavý obchodný model v rámci svojich mobilitných služieb. Ten je podobný tomu, ktorý sa využíva pri mobilných aplikáciách. Vďaka tomu budú môcť záujemcovia bezplatne využívať elektrické dodávky spoločnosti.

Samozrejme, „zadarmo ani kura nehrabe“. O príjmy spoločnosti UZE Mobility sa postará reklama, ktorá sa bude zobrazovať v rámci displejov umiestnených na požičiavaných elektro-dodávkach StreetScooter Work. Jedná sa teda o podobný princíp ako v prípade bezplatných mobilných aplikácií, v ktorých sa zobrazujú reklamy.

Táto reklama bude pritom silne lokalizovaná, nakoľko sa bude prispôsobovať miestu, v ktorom sa dodávka nachádza. A to vďaka GPS. Ďalším zdrojom financií nemeckého starupu bude predávanie údajov. Tie sa môžu  týkať napríklad aktuálnej dopravnej situácie či stavu ciest.

Aktuálne kúpili 500 elektrických dodávok

Spoločnosť UZE Mobility aktuálne kúpila 500 elektrických dodávok StreetScooter Work a Work L. V tejto súvislosti je zaujímavé, že pôvod startupu, ako aj vozidiel smeruje na univerzitu RWTH v Aachene, kde oba projekty vznikli, pričom si neskôr išli vlastnou cestou.

Značka elektrických dodávok StreetScooter sa neskôr stala dcérskou spoločnosťou koncernu Nemeckej pošty Deutsche Post, ktorá ich využíva v rámci svojich služieb, ale aj vyrába a predáva. Tie sa dajú kúpiť napríklad aj prostredníctvom e-shopu Alza.

Nie však od začiatku zdarma

UZE Mobility aktuálne informuje, že elektrické dodávky bude poskytovať len súkromným používateľom, ktorí budú prepravovať objemný tovar. A navyše, spočiatku nie úplne zdarma. V rámci pilotných projektov však má byť cena zapožičania výrazne pod úrovňou bežných trhových cien

Partnerom aj Daimler

Nemecký startup má v oblasti bezplatného poskytovania ekologických mobilitných služieb veľké plány. Jeho sebavedomie je podporené aj silnými partnermi ako Daimler či LUEG, ktorí sú zároveň investormi. Šéf UZE Mobility hovorí, že v blízkej dobe budú potrebovať ďalšie elektromobily StreetScooter, nakoľko je presvedčený, že ich obchodný model bude fungovať všade vo svete.

Zdroj: Electrive, titulná fotografia: Streetscooter 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský výrobca elektrických dodávok Voltia oslavuje míľnik
Tesla uvažuje o spolupráci s Mercedes-Benz na elektrickej dodávke
Nemecký startup chce byť Teslou pre masy, aj vďaka e-mobilu za 16 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár