Čo hovorí expert Sandy Munro na elektromobil Changli za 1 200 $?

4

Changli Nemeca je zrejme najlacnejším 4-kolesovým elektromobilom na svete. Objednať sa dá aj cez „e-shop“ Alibaba. A to urobil Jason Torchinsky z amerického autoportálu Jalopnik, pričom vozidlo poskytol na rýchlu analýzu uznávanému expertovi na znižovanie výrobných nákladov áut. Čo naň hovorí Sandy Munro?

Na úvod si uvedieme známe špecifikácie elektromobilu Changli Nemeca, aby sme získali predstavu, s čím máme do činenia. Vozidlo s rozmermi 2 500 x 1 500 x 1 800 x 1 480 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) ponúka 3 miesta na sedenie a maximálne možné zaťaženie 300 kg.

Olovo-kyselinová batéria s kapacitou 2,7 kWh (60V) má vozidlu podľa popisu zabezpečiť dojazd 40 až 100 km, čo je naozaj široké rozpätie. Preto nám pomôžu Jasonove skúsenosti z praxe, pričom ten v tejto súvislosti spomína dojazd 37 km.

Batéria sa má podľa výrobcu nabiť za 6 až 10 hodín, Jason však zistil, že to trvá cca 4 hodiny. Elektromobil Changli Nemeca je dostupný s výkonom 0,8, 1,0 alebo 1,2 kW (pohon zadnej nápravy) a má zvládnuť aj 30-stupňové stúpanie. Maximálna rýchlosť tohto ľahkého vozidla (323 kg) je 30 až 35 km/h, a to pri plnom zaťažení.

„Som ohromený“

Zaujímavé je, že pri skúmaní vozidla zazneli z úst Sandyho Munra dokonca slová ako „vau“ či „som ohromený“, uvádza Insideevs. Jedným z prekvapení bolo pre Munra to, že v elektromobile, za ktorý dal Jason Torchinsky 1 200 $ (v cene nie je zahrnutá doprava), našiel nárazníky z nehrdzavejúcej ocele.

Changli Nemeca okrem toho ponúka napríklad aj 5 kolies so zliatinovými diskami (vrátane rezervy), kúrenie, rádio či cúvaciu kameru.

Superlacný čínsky elektromobil je podľa Munra vzhľadom na svoju cenu veľmi decentný, a to aj vďaka slušnému lakovaniu, pekným zvarom, skutočným sklám v rámci dverí či funkčným zadným dverám. Jedným z mála problémov, na ktorý upozorňuje, sú medzery v rámci palubnej dosky.

V súvislosti s medzerami panelov sa Munro smeje, že v rámci dverí je na tom Changli Nemeca lepšie ako Tesla. A dodal, že vzhľadom na cenu vozidla sa mu problémy hľadali veľmi ťažko. A to je určite dobrá vizitka, keďže Munro je uznávaný „veterán“ automobilového priemyslu.

Zdroj titulnej fotografie: Jalopnik/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínsky elektrický „hit“ za 3 600+ € bol podrobený testu. Aký je?
Dacia Spring dostala zrejme prvú cenovku. Prekvapivo v Maďarsku
Ruský elektromobil Zetta za 5 000 € by sa mohol predávať a vyrábať v SR

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár