Bulharský „mimozemský“ elektromobil s výkonom 5 221 koní vraj smeruje do výroby

6

Bulharský e-mobility startup Alieno nedávno predstavil už aj interiér svojho doslova neuveriteľného hyperšportového elektromobilu Alieno Arcanum. Opäť však ide len o počítačový render. Spoločnosť sa tiež snaží zaujať vyjadreniami ohľadom výrobného závodu, ktorý má byť vo výstavbe už 2 roky.

Pred vyše dvoma rokmi odprezentovala bulharská spoločnosť Alieno svoj prvý elektromobil Arcanum. Šialené parametre, ako aj to, že bol predstavený len v rámci počítačových renderov, vyvolávali pochybnosti o tomto projekte.

Ako aktuálne hovorí aj samotný startup, stále sa potykajú s mnohostrannou skepsou, no napriek tomu sa nevzdávajú. Aby bolo jasné, o čom je reč, bulharská spoločnosť sľubuje, že ich elektromobil Alieno Arcanum ponúkne v najvyššej verzii výkon 3 840 kW / 5 221 koní (o ktorý sa má postarať 24 elektromotorov), krútiaci moment 8 800 Nm a maximálnu rýchlosť 488 km. Batéria s najvyššou dostupnou kapacitou 180 kWh má zas zabezpečiť dojazd 1 020 km. Známe sú dokonca už aj ceny, top verzia pritom vyjde na 1,5 mil. €.

Ahmed Merchev, zakladateľ, šéf a technický riaditeľ spoločnosti Alieno a hlavný konštruktér modelu Arcanum sa tiež vyjadril na tému výrobného závodu. Aj keď s určitými oneskoreniami, „z dôvodu nedostatočných zahraničných investícií „, pri výstavbe továrne majú dosahovať výrazné pokroky, pričom tá má prebiehať už 2 roky v bulharskej obci Tuhovishta.

V rámci prvej fázy sa má rozprestierať na ploche 15 000 m2. Spoločnosť podľa vlastných slov už nakúpila nielen všetky potrebné stavebné a dopravné stroje, ale aj výrobné zariadenia.

Interiér inšpirovaný aj sci-fi filmami

Ako sme už uviedli, Bulhari predstavili v rámci počítačových renderov interiér elektromobilu Alieno Arcanum. Šéfdizajnér spoločnosti Encho Enchev pritom povedal, že dizajn kabíny bol inšpirovaný vojenskými vozidlami a sci-fi filmami ako Avatar či Prometeus.

Má ísť pritom len o základnú verziu interiéru, tzv. DIA (Default Interior of Arcanum). Zákazníci majú mať totiž na výber z viacerých možností. A to od futuristických až po konvenčnejšie.

Zdroj: Alieno

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický Aspark Owl „je najrýchlejšie akcelerujúce auto sveta“ a ide do predaja
Chorvátsky hyperšportiak Rimac C_Two si objednal aj šampión F1
Hyperion XP-1 je vodíkový hyperšport s dojazdom 1 600 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

Pridajte komentár