Tesla zvýši cenu najlacnejšieho Modelu S o 2 000 $

0

Ak zvažujete kúpu základnej verzie elektromobilu Tesla Model S 60, neváhajte príliš dlho. Automobilka Tesla Motors potvrdila, že od 22. novembra zdraží svoj najlacnejší Model S 60 o 2 000 dolárov. Potvrdili sa tak špekulácie, ktoré avizovali navýšenie ceny už niekoľko týždňov dozadu.

Aktuálna cena Tesla Model S 60 je 66 000 dolárov. Za túto cenu získate elektromobil so 75 kWh batériou, ktorej dostupná kapacita je softvérovo obmedzená na 60 kWh. Jej upgrade na 75 kWh je možný kedykoľvek za 9 000 dolárov. Predpokladaný dojazd 60 kWh verzie je 400 km (podľa európskej metodiky NEDC). Výkon elektromotora umiestneného na zadnej náprave je 285 kW (382 „koní“) s krútiacim momentom 430 Nm.

Súčasťou je aj bohatá štandardná výbava, ktorá ešte stále obsahuje aj doživotný bezplatný prístup k nabíjačkám Tesla Supercharger. Pozor, ten bude súčasťou základnej výbavy len pre vozidlá objednané do konca roka. Pre elektromobily objednané po 1. januári 2017, zavádza Tesla Motors spoplatnený systém kreditov pre nabíjanie cez nabíjacie stanice Supercharger. To je ďalší dôvod, prečo sa poponáhľať s kúpou Modelu S 60.

model s 60 zvysenie ceny - tesla supercharger kredity

Ilustračná fotografia. Autor: John Engates

Ako sa odrazí zdraženie na európskej cene Modelu S 60, zatiaľ nevieme. Súčasná cena pre európskych zákazníkov je 64 300 €, t.j. 70 000 dolárov. Dá sa predpokladať zvýšenie ceny o 1 800 až 2 000 €. Dúfajme, že Tesla Motors nepôjde s cenou nepomerne vyššie.

SÚVISIACE ČLÁNKY! Tesla zlacňuje 15 kWh upgrade batérie Modelu S 60 o 2 000 dolárov

Špekuluje sa, že týmto krokom si chce Tesla urobiť priestor pre cenovú politiku pripravovaného Modelu 3. Základný Model má však stáť 35 000 dolárov a podľa slov Elona Muska, by sa mala cena najpredávanejších verzií s príplatkovou výbavou pohybovať v rozmedzí 42 000 až 45 000 dolárov, takže rezerva tu je viac než slušná. Skôr sa domnievame, že Tesle sa nenaplnili plány ohľadom plateného upgrade-u kapacity batérie na 75 kWh a zvýšenie ceny je predzvesťou zrušenia Modelu S 60. Nestalo by sa tak prvýkrát, kedy by Tesla odstránila z ponuky najslabšiu a najlacnejšiu verziu svojho elektromobilu. Dá sa predpokladať, že Tesla Motors len reaguje na vývoj na trhu a dopyt po Modeli S.

Zdroj článku a titulného obrázku: Tesla Motors.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár