Tesla zlacňuje 15 kWh upgrade batérie Modelu S 60 o 2 000 dolárov

0

V súvislosti s najlacnejším elektromobilom vo svojom portfóliu, zvolila spoločnosť Tesla Motors nezvyčajný obchodný model. Tesla Model S 60 je vybavená 75 kWh batériou, ktorej dostupná kapacita je však softvérovo uzamknutá na 60 kWh. Majiteľ vozidla však môže požiadať o „odomknutie“ plnej kapacity tejto batérie. Samozrejme za poplatok, ktorý doteraz činil sumu 9 000 dolárov. Tesla však nedávno pristúpila k jeho zníženiu na 7 000 dolárov.

A prečo spoločnosť Tesla Motors pristúpila k tomuto kroku? Hlavným dôvodom zrejme bude novembrové zdraženie Modelu S 60 práve o 2 000 dolárov. Tesla sa tak zrejme snaží kompenzovať navýšenie ceny a motivovať zákazníkov k „odomknutiu“. 7 000  dolárov je predsa len viac ako 0 za nevyužitie služby upgradu.

tesla model s 60 upgrade 7 000

Zdroj: electrek.co

Ďalším faktorom, ktorý mohol zohrať dôležitú úlohu, by mohlo byť zverejnenie skutočnej a využiteľnej kapacity batérií elektromobilov Tesla. Z odhalenia „hackera“ Jasona Hughesa vyplýva, že odomknutím plnej kapacity batérie, dôjde k navýšeniu reálne využiteľnej kapacity batérie len o 10,2 kWh. Viac informácií o skutočnej kapacite batérií nájdete v našom článku „Hacker“ zistil skutočné hodnoty kapacity batérií elektromobilov Tesla.

Oficiálne stanovisko Tesla Motors k tomuto zlacneniu zatiaľ nie je známe a nie je ani potvrdené, že sa jedná o „celoplošné“ zlacnenie. Avšak už niekoľko majiteľov Modelu S 60, ktorí kupovali svoj elektromobil ešte pred 2-tisícovým zdražením, sa vyjadrilo, že majú na svojom Tesla účte v ponuke upgrade za zvýhodnenú cenu 7 000 dolárov. To znamená, že sa to netýka len zákazníkov, ktorí kupovali Model S 60 po novembrovom navýšení ceny.

tesla model s 60 upgrade 9 000

Zdroj: Tesla Motors

Napriek zlacneniu upgradu, odomknutie plnej kapacity batérie vyjde po doručení vozidla o 500 dolárov drahšie, ako keby ste si objednali Model S 75 so 75 kWh batériou priamo alebo uskutočnili upgrade ešte pred dodaním vozidla. Ak však nemáte aktuálne dostatok financií na Model S 75 alebo si nie ste istý, či potrebujete o 80 km (NEDC) vyšší dojazd, príde táto možnosť vhod…

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok: digitaltrends.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár