Tesla ukázala predprodukčný Cybertruck, naznačila bezdrôtové nabíjanie, avizuje 2 nové energetické produkty a prezradila ceny nabíjačiek

2

Pozrime sa na to, čo ďalšie priniesol Tesla Investor Day. Spoločnosť Elona Muska napr. prezradila náklady na nabíjacie stanice Supercharger a Wall Connector, naznačila systém bezdrôtového nabíjania a výrobu tepelných čerpadiel, avizuje dva nové produkty v rámci svojej energetickej divízie a ukázala predprodukčnú verziu chystaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck, ako aj render svojho „Supercharger retro-bistra“.

Čo sa týka nabíjania, Tesla prezradila aj ďalšie zaujímavosti okrem toho, že v Európe už inštaluje prvé nabíjacie stanice Supercharger V4 a že v rámci programu Tesla Electric ponúkne v Texase neobmedzené nočné nabíjanie len za 30 $ mesačne.

Dozvedeli sme sa, že náklady na hardvér a inštaláciu rýchlonabíjacích staníc Tesla Supercharger majú byť podstatne nižšie ako v prípade priemeru u konkurencie. A to o 35 až 75 %, v závislosti od vybraného regiónu. V prípade rezidenčného AC nabíjania, ktoré pravdepodobne zahŕňa zariadenie Tesla Wall Connector, to má byť o 20 % (v Severnej Amerike), resp. 50 % (v Európe) menej. Tesla tiež uviedla, že sa jej podarilo v priebehu necelých 2 rokov znížiť náklady na 1 kWh (v rámci Supercharger nabíjania) o 40 % na 0,12 $ (bez zahrnutia nákladov na elektrickú energiu).

Filmové retro-bistro a bezdrôtová nabíjačka

Tesla ďalej ukázala render „retro-bistra“ v rámci nabíjacej stanice Supercharger, ktoré sa podľa Electreku už realizuje v Kalifornii, pričom má ponúkať aj premietanie filmov na obrovských obrazovkách umiestnených vonku.

tesla bistro bezdrotova nabijacka

Zdroj: Tesla via Electrek.co

Slajd s rendrom bistra však obsahuje aj ďalší obrázok, na ktorom je podľa všetkého zachytený domáci bezdrôtový nabíjacích systém. Ten by mal zahŕňať indukčný zdroj elektrickej energie integrovaný do podlahy garáže, ktorý je napájaný prostredníctvom priľahlého wallboxu. Tesla však v tejto veci vôbec nič neuviedla.

Nové energetické produkty

A keď už je reč o elektrickej energii, Tesla nám tiež ukázala zaujímavý graf svojich energetických produktov, vrátane rastu nasadenej kapacity od roku 2015. Priemerný ročný rast od roku 2016 pritom predstavuje 65 %. Z grafu tiež vyplýva, že ešte tento rok sa dočkáme 2 nových energetických produktov.

tesla investor day

Pôvodný zdroj: Tesla

Tesla v tomto smere opäť nič neprezradila, nemalo by však ísť o tepelné čerpadlo pre domácnosti. Elon Musk totiž podľa Techcrunch uviedol, že Tesla v určitom okamihu zváži výrobu tohto produktu, čo nevyznieva tak, že sa ho dočkáme v najbližšej dobe. Zdá sa však, že jeden z nových „tohtoročných“ produktov by mohla byť ďalšia generácie domáceho batériového úložiska energie Powerwall, o čom sa hovorí už dlhšiu dobu.

Cybertruck v predprodukčnej verzii

A na záver pripájame fotografie a videá „predprodukčného beta prototypu“ chystaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck (jeho výroba by mala byť spustená v polovici tohto roka) od účastníkov Tesla Investor Day, na ktoré upozornil Insideevs.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Investor Day bol aj o novej platforme pre nové elektromobily a mnohom inom
Tesla Cybertruck bude vyrobená z nového patentovaného kovu – zrejme nepriestrelného
Tesla chystá nové nabíjacie stanice Supercharger V4. Objavujú sa prvé detaily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. na ten cybertruck sa uz caka tak dlho, ze uz sa mi okukal. A miesto tych powerwall baterii by som radsej prijal, aby tesla v autach konecne spristupnila aj reverzny tok, ale to by im uz potom o powerwally nikto ani nezakopol vsakze.

  2. Ani exteriér, ani interiér Cybertrucku sa mi nepáči! Som zvedavý, ako budú s ním spokojní, tí čo už naň netrpezlivo čakajú dlhú dobu!

Pridajte komentár