Tesla Cybertruck bude vyrobená z nového patentovaného kovu – zrejme nepriestrelného

6

Tesla si nechala patentovať nový materiál pre svoj chystaný elektrický pickup Tesla Cybertruck. Aj z Muskovho aktuálneho vyjadrenia pritom vyplýva, že nepôjde o identickú oceľ, aká sa používa v rámci stavby vesmírnej lode Starship. Aj tak by však mala odolať niektorým strelným zbraniam.

Pred rokmi spoločnosť Tesla uviedla, že konštrukcia elektromobilu Tesla Cybertruck prináša maximálnu možnú odolnosť a ochranu cestujúcich, pričom sa po konštrukčnej a materiálovej stránke nedalo použiť nič lepšie. Odvolávala sa pritom aj na materiál „ULTRA-HARD 30X COLD-ROLLED“ – špeciálnu kalenú nehrdzavejúcu oceľ, z ktorej mala byť vyrobená aj vesmírna loď Starship od ďalšej Muskovej spoločnosti SpaceX.

Tesla tiež uviedla, že karoséria vozidla odolá napríklad aj projektilom do veľkosti 9 mm. A odborník potvrdil, že takýto druh ocele je toho schopný. Aktuálne sa zdá, že Tesla Cybertruck nebude vyrobená z identickej ocele ako Starship. To by mohol naznačovať patent, o ktorom informoval Tesmanian, ako aj následný komentár Elona Muska, v rámci ktorého uviedol, že ide o „nový kov“. Aj napriek tomu by však mohla byť zachovaná jeho „nepriestrelnosť“.

Aké sú výhody „nového kovu“ od Tesly?

Pred pár dňami bol zverejnený patent Tesly „Ultra-tvrdá oceľová zliatina spracovaná za studena“. Tesla v rámci patentu tiež vysvetľuje, aké sú výhody ňou vyvinutej ocele, ktorá je „vhodná na vonkajšie časti karosérie vozidla“.

Podľa Tesly existuje množstvo druhov ocele, ktorá je odolná voči korózii. Napríklad tzv. martenzitické ocele sú však vo všeobecnosti náročné na spracovanie, čo význame zvyšuje náklady. A to aj v rámci potrebného vybavenia. A navyše majú obsahovať pomerne veľké množstvo drahého kobaltu.

Ako už asi tušíte, výhodou patentovanej za studena spracovanej nehrdzavejúcej ocele vyrobenej pomocou valcovania od spoločnosti Tesla budú výrobné náklady pri požadovaných vlastnostiach. Z patentu pritom vyplýva, že oceľ bude tiež odolná voči preliačeniu, poškriabaniu a „jamkovaniu“ a zároveň nebude vyžadovať použitie ochranného prostriedku proti korózii.

Zdá sa teda, že Tesla Cybertruck bude taký malý „tank“, pričom náklady na jeho výrobu by mala mať spoločnosť Elona Muska pod kontrolou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla môže nahradiť stierače laserovou technológiou, odhaľuje patent
Tesla si patentovala novú technológiu skla. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnú izoláciu
Tesla vyvinula nový materiál (aj) pre komponenty elektrického pohonu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

Pridajte komentár