Tesla uvádza nový produkt „Tesla Electric“ na ceste stať sa globálnym distribútorom energie

0

Elon Musk a Tesla očakávajú, že ich energetická divízia sa časom stane hlavnou divíziou spoločnosti. A k tomu môže významne napomôcť nová, aktuálne oznámená oblasť podnikania, resp. produkt, ktorý nesie označenie „Tesla Electric„. Ten umožní súkromným majiteľom domácich batériových úložísk stať sa maloobchodným predajcom elektrickej energie, a to veľmi jednoduchým spôsobom. Vďaka tomu si budú môcť znížiť účty za elektrinu, príp. dokonca zarobiť.

Musk v roku 2019 povedal, že v rámci dlhodobého horizontu bude mať energetická divízia spoločnosti Tesla – „Tesla Energy“ rovnakú alebo podobnú veľkosť ako ich automobilový sektor, pričom sa stane hlavnou časťou spoločnosti. A dodal, že celkovou stratégiou jeho spoločnosti je, aby sa stala obrovským globálnym distribútorom čistej energie.

Tesla začala budovať tzv. virtuálne elektrárne už v roku 2018. Tie pomáhajú elektrickej sietí napr. v časoch špičky či v rámci problémových situácií, napr. pri výpadkoch prúdu po prírodných katastrofách či zlyhaní súvisiacich zariadení. Využíva sa pritom riadené nabíjanie a vybíjanie zosieťovaných domácich batériových úložísk Tesla Powerwall. Tie môžu byť napájané aj domácim solárnych systémom, čo prináša do siete „čistú“ elektrickú energiu.

Novinka „Tesla Electric“

Aktuálne oznámená novinka „Tesla Electric“ umožňuje súkromným majiteľom domácich batériových úložísk Tesla Powerwall zapojiť sa do maloobchodného predaja elektrickej energie. A to jednoducho prostredníctvom automatizovaného systému, ktorý budú môcť kontrolovať prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Spoločnosť pritom uviedla, že Tesla Electric „umožňuje majiteľom Powerwallov generovať, používať a exportovať udržateľnú energiu“, a to celé v rámci jednoduchej domácej prevádzky. Vďaka Tesla Electric sa dokáže Powerwall automaticky rozhodovať, kedy sa má nabíjať (za čo najnižšie ceny) a kedy má predávať prebytkovú energiu elektrickej sieti (za čo najvyššie ceny).

Majitelia si tak môžu znížiť účty za elektrinu a získať kredit, napr. keď pomôžu energiou zo svojho Powerwallu stabilizovať el. sieť. Členovia programu si tiež vedia zabezpečiť, aby bola ich domácnosť napájaná 100 % obnoviteľnou energiou z lokálnych zdrojov.

K dispozícii budú mať aj prehľadnú aplikáciu, ktorá im okrem iného umožní sledovať tok energie v rámci ich domácností, zdroje tejto energie a ceny nakupovanej/predávanej elektriny v reálnom čase. „Maloobchodný plán Tesla Electric“ je podľa Tesly aktuálne dostupný len pre vybraných zákazníkov v Texase. Je však pravdepodobné, že spoločnosť sa bude snažiť tento svoj nový produkt rozšíriť všade tam, kde to bude dávať zmysel.

tesla electric

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Tesla HVAC“ systém pre domácnosti je na pláne, hovorí Elon Musk
Tesla ponúka nový Megapack, ďalšie vylepšené energetické produkty majú prísť čoskoro
Tesla spolu s PG&E buduje „najväčšiu distribuovanú batériu na svete“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár