Tesla Energy sa má stať podľa Muska hlavnou divíziou spoločnosti

3

Teslu mnohí vnímajú predovšetkým ako výrobcu automobilov. Avšak jej divízia Tesla Energy v sebe ukrýva obrovský potenciál. Aj keď dnes z hľadiska generovania príjmov výrazne zaostáva za divíziou automobilov, podľa Muska sa to v budúcnosti zmení.

V 3. kvartáli dosiahla spoločnosť Tesla príjmy z predaja svojich elektromobilov vo výške 5,35 mld. $. Predaj produktov z divízie Tesla Energy (Powerwall, Powerpack, solárne panely a solárne strechy) pritom vygeneroval „len“ 400 mil. $.

Je známe, že divízia Tesla Energy trpí najmä z dlhodobého prepadu predaja solárnych panelov, pričom jej určite nepomohli ani problémy s prvou a druhou verziu solárnej strechy. Čo sa týka stacionárnych batériových úložísk Powerwall a Powerpack, tu môže byť pre Teslu limitujúci objem výroby batériových článkov, aj keď aktuálne dosiahla rekordný kvartál (477 MWh).

„Reštart“ solárneho podnikania

Tesla plánuje energetickú časť svojho biznisu povzniesť na novú úroveň. V USA nedávno zaviedla službu prenájmu solárnych panelov, čo jej zrejme pomohlo už v 3. štvrťroku. V rámci oznámenia hospodárskych výsledkov za toto obdobie totiž uviedla, že zaznamenala medzikvartálny rast o 48 % (43 MW).

Pomôcť by jej tiež mala nová generácia solárnej strechy „Solarglass Roof„, ktorá už smeruje do výroby. Tá by mala priniesť zjednodušenie výroby, nižšie náklady a ceny pre zákazníkov, ako aj zrýchlenie inštalácie. Čo sa týka batériových úložísk, toto odvetvie podnikania by zas mali povzniesť nové ambiciózne plány výroby batériových článkov, ako aj nový produkt Tesla Megapack.

Globálny distribútor

Elon Musk v súvislosti s divíziou Tesla Energy aktuálne povedal, že celkovou stratégiou jeho spoločnosti je, aby sa stala obrovským globálnym distribútorom a dodal, že chýba porozumenie alebo ocenenie rastu tejto divízie, uvádza Electrek.

ZAJAZDI SI NA TESLE

V rámci dlhodobého horizontu má mať pritom podľa neho Tesla Energy rovnakú alebo podobnú veľkosť ako automobilový sektor Tesly, pričom sa má stať v budúcnosti hlavnou časťou spoločnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila Južnej Austrálii za rok 25 mil. €
Tesla začala meniť rodinné domy na najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta
Tesla Powerwall batérie ušetrili počas horúčav 500 000 $ za týždeň

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Tu vidno tú jeho obrovskú schopnosť, akou sa Elon Musk pozerá do budúcnosti.
  Momentálne je Tesla síce jednoznačne svetovou špičkou vo vývoji a výrobe elektromobilov, ale – ani ostatní nespia. Vyvíjajú sa nové technológie a svet napreduje obrovskou rýchlosťou.
  Avšak výroba elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov a jej ukladanie nemá žiadne hranice.
  Stále tu je a stále tu bude „spoločenská objednávka“ na likvidáciu uhoľných a jadrových elektrární…
  Elonovi a Tesle treba silno držať palce!

 2. Držíme.. Je to genius, vďaka za neho,vážne! A nápad prenajímať solárne panely je podľa mňa geniálny, napokon ako aj prenájom baterky u Renault Zoé. Škoda len, že neponúka taku možnosť aj na model 3, to by mohlo naozaj posunúť model 3 k širšiemu publiku aj na Slovensku. Kde by mohla byť cena kúpy auta naozaj veľmi agresívna voči všetkým tým dinosaurím automobilkám.

 3. A to by si už aj priemerný Fero vedel spočítať, že za týždeň zaplatí omnoho viac za benzín ako za elektriku aj s nájmom baterky dokopy.

Pridajte komentár