Elon Musk hovoril o dodávke Tesla so solárnymi panelmi a vznášajúcom sa Roadsteri 2

7

Elon Musk v ďalšom rozhovore s Joeom Roganom okrem iného uviedol, že elektrická dodávka značky Tesla by mohla byť vybavená rozkladacími solárnymi panelmi a že chce, aby sa chystaný Roadster 2 vedel vznášať a pohybovať nad zemou.

Pomerne nedávno Musk uviedol, že Tesla v istom bode určite urobí elektrickú dodávku. V aktuálnom rozhovore s Joeom Roganom dodal, že toto vozidlo by mohlo byť vybavené rozkladacími solárnymi panelmi. A to preto, že v rámci dodávok nájdeme veľké a rovnaké plochy, takže využitie solárnych panelov tu dáva väčší zmysel.

Povedal tiež, že počas toho, ako vozidlo stojí, by sa mohol solárny panel vysunúť a poskytnúť tieň alebo strojnásobiť svoju plochu. Takéto zväčšenie by podľa Muska mohlo vozidlu za deň priniesť energiu na zabezpečeniu dojazdu okolo 48 km, píše na základe spomínaného rozhovoru Teslarati.

Vznášajúci sa Roadster 2

Joe Rogan nevynechal ani tému budúcej „čerešničky na torte“ v ponuke spoločnosti Tesla, ktorým bude model Roadster 2. Elon Musk v tejto súvislosti potvrdil, že tento rok dokončujú inžinierske práce a dúfa, že dodávky tohto extrémne rýchleho elektromobilu budú spustené v roku 2022.

A nebola by to Tesla Roadster 2, keby sa v jej prípade nehovorilo o raketových motoroch. Musk opäť uviedol, že ich použitie je pláne. Ísť by pritom malo o technológiu na báze studeného plynu od SpaceX. Šéf Tesly tiež povedal, že chce, aby sa vozidlo vedelo vznášať, píše Teslarati.

Samozrejme tak, aby to bolo bezpečné. Preto by bola výška limitovaná. Podľa Muska možno na 1 meter nad zemou. Následne spomenul údaj 6 stôp, čo je skoro 183 cm. Nad zemou by sa Tesla Roadster pritom vedela na krátku dobu aj pohybovať, a to veľkou rýchlosťou.

Musk však uznal, že je to zatiaľ len plán, ktorý sa nemusí dať zrealizovať. Je si však istý, že raketový motor by sa mohol nachádzať minimálne v oblasti za zadnou poznávacou značkou, pričom „trysku“ by sme našli v rámci vyklápateľnej značky, a to na „štýl Jamesa Bonda“. Takže raketové motory pomôžu Tesle Roadster 2 minimálne pri akcelerácii. Avšak „len“ v rámci doplnkovej výbavy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bude kontroverzný volant nových Tesiel „yoke“ legálny v Európe?
Kompaktný „hatchback“ Tesla Model „2“ spoznáme vraj už tento rok
Mobilný servis Tesly CZ pre Slovákov je spustený. Aké úkony poskytuje?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Tie panely na dodávky ako tak, ale tie rakety na Roadster 2 nie a nie !!! Na čo by to bolo, taká atrakcia patrí len do cirkusu, alebo filmu/tiež cirkusu s Jamesom Bondom!

  2. Ak by to dokazalo kusok aj preletiet, tak by sa to moho hodit napr. ked ta niekto zablokuje. 🙂 Alebo prehupnut sa cez nejaky kvetinac, plotik, jarok …. 🙂

Pridajte komentár