Subaru Solterra má slovenské ceny. A koľko stojí „dvojička“ Toyota bZ4X?

6

Prvý elektromobil od Subaru, kompaktné SUV Subaru Solterra, má už aj slovenské ceny. A keďže ide v podstate o „dvojičku“ Toyoty bZ4X, pozrieme sa aj na aktuálne ceny modelu od Toyoty.

Rozmermi 4 690 x 1 860 x 1 650 x 2 850 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) sa Subaru Solterra radí medzi elektrické SUV segmentu C, kde nájdeme aj modely ako Škoda Enyaq či VW ID.4. A má pohotovostnú hmotnosť 2 035 kg (verzia AWD), objem batožinového priestoru 410/441 l (v závislosti od polohy podlahy) či nadštandardnú svetlú výšku – 210 mm.

Jediná verzia

Aj v rámci slovenského trhu je dostupná len verzia s pohonom oboch náprav, ktorá ponúka výkon 160 kW, krútiaci moment 336 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,9 s, maximálnu rýchlosť 160 km/h, batériu s kapacitou 71,4 kWh, dojazd 414/465 km (WLTP) v závislosti od výbavy, max. nabíjací výkon 150 kW či 6,6-kW palubnú nabíjačku. Oficiálny údaj ohľadom rýchlosti nabíjania sme nenašli. Toyota bZ4X sa podľa výrobcu nabije z 10 na 80 % za 30 min.

Čo sa týka ceny, Subaru Solterra vo výbave „Style“ začína na 55 990 €. V štandarde pritom nájdeme napr. 18-palcové disky z hliníkovej zliatiny, látkové sedadlá, 12,3-palcový centrálny dotykový displej, audiosystém so 6 reproduktormi, LED svetlá a hmlovky, elektricky ovládané piate dvere, systém panoramatického monitorovania okolia či 2 porty USB-C.

Variant „Premium“ ponúka oproti variantu „Style“ navyše napr. 20-palcové disky z hliníkovej zliatiny, sedadlá čalúnené syntetickou kožou, audiosystém Harman/Kardon s 10 reproduktormi + subwoofer + 8-kanálový zosilňovač či bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny. A to za cenu od 59 990 €.

Koľko stojí Toyota bZ4X?

Zaujímavou otázkou môže byť, koľko aktuálne na Slovensku stojí „dvojička“ modelu Subaru Solterra, ktorá je v podstate rovnakým vozidlom. Slovenský cenník Toyoty bZ4X pritom prezrádza, že verzia s pohonom oboch náprav vo výbave „Prestige“, ktorá je najnižším stupňom výbavy pre túto verziu, začína na cene 49 590 €, resp. 47 390 € v aktuálnej zľave.

Ponúka pritom napr. 18-palcové zliatinové disky, systém Toyota Safety Sence, vyhrievané sedadlá, bezklúčový vstup, 12,3-palcový centrálny dotykový displej, elektricky ovládané piate dvere, LED svetlá, textilné čalúnenie s prvkami kože či systém Toyota Smart Connect Pro s offline navigáciou Connected Plus, podporou integrácie smartfónov a podporou ich bezdrôtového nabíjania.

A Toyota na rozdiel od Subaru ponúka aj verziu s pohonom prednej nápravy, ktorá sa u nás predáva za cenu od 42 190 €, resp. 39 990 € v aktuálnej zľave.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Subaru urýchľuje elektrifikáciu: 8 elektromobilov, zrejme vrátane veľkého SUV vyrobeného Toyotou
Peugeot e-3008 dostal slovenské ceny. A koľko stoja jeho konkurenti?
Toyota predstavila elektromobily, ktoré sa chystajú na európsky trh
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Nehorázne ceny! ……………..

    P.S. Kiež by tu už bol BYD s rozumnými cenami svojich BEV !!!

    Poznámka: Pritom si BYD, ale aj ostatní, musia dávať pri cenotvorbe pozor na „Bruselskú partičku“, ktorá im hrozí clom, ak budú „príliš lacní“ !!!

    • Ja som pred časom kritizoval koncern DB, že majú v základe pre svoje luxusné BEV len 11 kW, a až za príplatok 22 kW! Niekto iný ma upozornil, že hlavne v USA so 120V sieťou, ani nie je v prevažnej väčšine domov inštalácia, aby bolo 22 kW využiť. Je však potrebné myslieť aj do budúcnosti súčasných BEV, keď bude stále viac možností aj pre 22 kW AC nabíjanie! A pritom sú tie ceny BEV dnes tak nehorázne vysoké !!! ….

Pridajte komentár