Francúzsko nám vyfúklo Hyperloop. Testovacia trať sa aktuálne stavia v Toulouse

0

V októbri 2016 nás potešila správa, že spoločnosť HyperloopTT, zakladá na Slovensku výskumné a vývojové centrum pre vyskorýchlostný dopravný systém Elona Muska, Hyperloop. Táto pobočka spoločnosti napokon vyrástla vo Francúzsku, kde sa začala realizovať aj testovacia trať. O čo sme teda prišli?

Zhruba pred týždňom dorazili do francúzskeho Toulouse prvé trubice, ktoré budú tvoriť testovaciu dráhu pre systém Hyperloop, ktorý vyvíja spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HyperloopTT). V tomto meste už stojí výskumné a vývojové centrum projektu.

Až 2 testovacie systémy

Prvá fáza budovania testovacieho komplexu zahŕňa výstavbu uzavretého 320-metrového systému. Transportné potrubie s priemerom 4 metre je optimalizované pre prepravné kapsuly (tzv. pod-y), ako aj pre nákladné kontajnery.

hyperlooptt testovacia trat

Zdroj: HyperloopTT

V roku 2019 má byť hotová druhá testovacia trať, ktorá už bude položená na pylónoch vo výške 5,8 metra. Systém bude dlhý 1 km. Obe testovacie trate bude možné podľa potrieb rozšíriť. Prepravná kapsula pre cestujúcich je už takmer hotová. Realizuje ju španielska spoločnosť Carbures. V rámci testovacieho systému bude k dispozícii ešte tento rok.

hyperlooptt testovacia trat

Zdroj: HyperloopTT

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najnovší test “Muskovho” dopravného systému Hyperloop fascinuje | VIDEO
Hyperloop pomaly ožíva. Predstavená bola prepravná kapsula, na ktorej spolupracovalo aj BMW
Fotografia dopravného tunela Elona Muska, ktorá bola vyhotovená z elektromobilu Tesla

Konkurenčná spoločnosť má náskok

Spoločnosť HyperloopTT nie je jedinou spoločnosťou, ktorý vyvíja dopravný systém Hyperloop. Open source koncepciu Elona Muska sa snaží preniesť do reality aj spoločnosť Virgin Hyperloop One. Tá už stihla predstaviť prototyp osobnej prepravnej kapsuly, pričom už pravidelne uskutočňuje testy systému Hyperloop vo svojom skúšobnom centre.

Podrobné informácie o vysokorýchlostnom dopravnom systéme Hyperloop nájdete na našom portáli Hyperloop-info.sk.

Zdroje: HyperloopTT, Hyperloop-info.sk

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár