Najnovší test „Muskovho“ dopravného systému Hyperloop fascinuje | VIDEO

1

Ultra-rýchly dopravný systém Hyperloop, ktorého „otcom“ je Elon Musk, chce už aj Saudská Arábia. Z tohto dôvodu navštívil korunný princ Saudskej Arábie, Mohammad bin Salman, testovacie stredisko spoločnosti Virgin Hyperloop One v Mohavskej púšti. Pri tejto príležitosti bol uskutočnený fascinujúci test s prepravnou kapsulou reálnej veľkosti.

Nedávno sme vám predstavili prototyp prepravnej kapsuly, tzv. pod, na ktorej vývoji sa podieľala spoločnosť Virgin Hyperloop One, Dubajský úrad pre cestnú dopravu aj automobilka BMW. Tá bude súčasťou dopravného systému, ktorý bude prepájať mestá Dubaj a Abú Zabí v SAE. O Hyperloop má však najnovšie záujem aj ďalšia krajina z Arabského polostrova, Saudská Arábia.

Zo 400 na 1 200 km/h

Saudská Arábia si od dopravného systému Hyperloop sľubuje výrazné skrátenie času cestovania na dôležitých trasách. Veď Hyperloop má ponúknuť 2 až 3-násobnú rýchlosť cestovania ako vysoko-rýchlostné vlaky. Svojou rýchlosťou sa má systém priblížiť rýchlosti zvuku, t.j. viac ako 1 200 km/h. Aktuálne sa podarilo v rámci testovania dosiahnuť rýchlosti do 400 km/h. Napriek tretinovej rýchlosti je sledovanie videa zážitkom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyperloop zakladá na Slovensku pobočku pre vývoj a výrobu
Hyperloop-info.sk: Portál o revolučnom dopravnom systéme Hyperloop
Hyperloop pomaly ožíva. Predstavený bol prototyp prepravnej kapsuly

8 až 10-násobne rýchlejšie cestovanie

Okrem vnútroštátnych trás má Saudská Arábia ambíciu prepojiť svoje hlavné mesto Rijád s Abú Zabí (SAE). Hlavnou domácou trasou by malo byť prepojenie miest Rijád a Džidda. Prepojenie týchto dvoch trás by zabezpečilo ultra-rýchle prepojenie Afriky a kontinentálnej Ázie. Hyperloop by skrátil cestovanie z Rijádu do Džiddy z 10 hodín na 76 minút a z Rijádu do Abú Zabí z 8,5 hodiny na 48 minút.

Zdroj: Virgin Hyperloop One

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár