Hyperloop pomaly ožíva. Predstavená bola prepravná kapsula, na ktorej spolupracovalo aj BMW

0

Ultra-rýchly dopravný koncept Hyperloop, ktorého otcom je Elon Musk, naberá stále reálnejšie kontúry. V týchto dňoch bol totiž predstavený prvý prototyp prepravnej kapsuly v mierke 1:1. Tá sa nesie v duchu priestrannosti a futuristického luxusu. Ruku k dielu priložilo aj BMW.

Slávnostné odhalenie prvej Hyperloop kapsuly v skutočnej veľkosti, tzv. pod-u, prebehlo v obchodnom centre City Walk Mall v Dubaji. Jedná sa o prototyp prepravnej kapsuly spoločnosti Virgin Hyperloop One s priemerom 3,7 metra. Na jej vývoji sa podieľal aj Dubajský úrad pre cestnú dopravu a automobilka BMW. Tá vyvinula pre „pod“ špeciálne tvarované sedadlá, ktoré sú v znamení komfortu, luxusu a futuristického dizajnu, rovnako ako celý interiér.

Okná zbytočnosťou

Prepravná kapsula Hyperloop nebude mať žiadne okná, pretože pri obrovskej rýchlosti blížiacej sa až k rýchlosti zvuku (okolo 1 225 km/h) by pasažieri videli z okna len šmuhy. O zábavu cestujúcich sa postará interaktívny systém, ktorý bude zabudovaný v zadnej časti opierky sedadla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyperloop zakladá na Slovensku pobočku pre vývoj a výrobu
Hyperloop-info.sk: Portál o revolučnom dopravnom systéme Hyperloop
Z Elona Muska “krtko”, chce založiť tunelársku spoločnosť a presunúť dopravu pod zem

Debut v roku 2020

Očakáva sa, že prvý dopravný systém typu Hyperloop debutuje v roku 2020 na trase medzi metropolami Dubaj a Abú Zabí. Samotné cestovanie by malo trvať len 12 minút, pričom prejdenie rovnakej trasy autom trvá v súčasnosti cca hodinu a pol.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: thenational.ae

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár