Fotografia dopravného tunela Elona Muska, ktorá bola vyhotovená z elektromobilu Tesla

0

Najnovšia spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, nebola spočiatku braná moc vážne. Dnes už vieme, že sa jedná o seriózny projekt, ktorý má aj podporu úradov. Na prvom skúšobnom tuneli, ktorý sa buduje pod ďalšou Muskovou spoločnosťou SpaceX, sa pracuje už vyše roka. A práve z neho máme k dispozícii veľmi pôsobivú fotografiu, ktorá bola zaznamenaná z interiéru Tesly Model X.

Spomínaná fotografia je dôkazom, že v skúšobnom tuneli, ktorý sa buduje v losangeleskom Hawthorne, sa už môžu „premávať“ automobily. Ďalším dôkazom je aj nedávne video, na ktorom Tesla Model X ťahá súpravu banských vozíkov s hmotnosťou 113 ton.

the boring company tunel

Žiadne zápchy a hluk

Pre istotu pripomíname, že cieľom spoločnosti The Boring Company je budovanie sietí podzemnej verejnej dopravy, ktoré by odbremenili frekventované mestské komunikácie. Elon Musk chce prostredníctvom nich eliminovať dopravné zápchy a nepríjemný hluk.

Prepojenie SpaceX a letiska

Navigačný systém Tesly Model X prezrádza, že fotografia bola vyhotovená pod Crenshaw Blvd. Ten sa nachádza v blízkosti miesta, kde sa nachádza prvý výťah, ktorým sa prepravujú vozidla do tunela. Tento tunel má viesť z parkoviska spoločnosti SpaceX na medzinárodne kalifornské letisko.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý obrázok tunelovacej mašiny Elona Muska
Tunelovacia spoločnosť Elona Muska, Boring Company, uzavrela dohodu s vládou SR!
Boring Company bude predávať eko-stavebnicu, z ktorej postavíte sfingu či skutočný dom

Ďalšie projekty The Boring Company

V rámci domovského Los Angeles by mala spoločnosť vybudovať pre mesto podzemný dopravný tunel s dĺžkou 3,4 km. Ten má slúžiť na overenie logistiky počas budovania a otestovanie systému, bezpečnosti, ako aj samotnej prevádzky reálneho projektu.

the boring company tunel

Zdroj: TBC

Ďalej sa spomína „domáci“ tunel s celkovou dĺžkou 10 km, ktorý má demonštrovať použiteľnosť koncepcie pre kompletnú plánovanú sieť tunelov pod L. A. Spoločnosť The Boring Company je taktiež v hre o vybudovanie tunela v Chicagu a taktiež by mala realizovať tunel pre dopravný systém Hyperloop, ktorý bude spájať New York a Washington D.C.

Zdroje: Teslarati, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár