Prémiová značka Hyundaiu, Genesis, príde do Európy aj s 3 elektromobilmi

3

Koncern Hyundai Motor prinesie svoju prémiovú značku Genesis do Európy toto leto. Európsky trh sa pritom okrem iného dočká 3 plne elektrických modelov, vrátane koncernového súrodenca modelov Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6. Genesis tiež sľubuje vysoko nadštandardný zákaznícky prístup, ktorý má priniesť maximálny zážitok s vlastníctva vozidla.

Kórejská prémiová značka koncernu Hyundai Motor oslávila v novembri svoje 5. narodeniny a aktuálne sa chystá vstúpiť na európsky trh. Aj Európanom chce pritom poskytnúť prémiové služby a starostlivosť.

Vlastníctvo automobilu značky Genesis bolo podľa výrobcu optimalizované tak, aby zákazník nikdy nemusel osobne navštíviť predajcu či servis. V cene vozidiel je pritom zahrnutý 5-ročný plán komplexnej starostlivosti, ktorý zahŕňa záruku, servis, cestnú asistenciu/pomoc, náhradné vozidlo (v prípade potreby) či softvérové aktualizácie na diaľku. Zákazník pritom dostane osobného asistenta, ktorý bude zabezpečovať všetko od nákupu až po popredajný servis a starostlivosť.

3 elektrické modely

Genesis vo svojej tlačovej správe tiež uvádza, že Európanom ponúkne 3 plne elektrické modely. Prvým z nich bude veľký sedan Genesis G80. Ten bude k dispozícii s pohonom oboch náprav, výkonom 272 kW a krútiacim momentom 700 Nm. Vďaka tomu zrýchli z 0 na 60 mph (97 km/h) za 4,9 s.

Prémiová kórejská značka síce neprezradila kapacitu batérie, uvádza však dojazd, žiaľ podľa zastaraného „optimistického“ cyklu NEDC – 500 km, či „domáceho kórejského“ cyklu – 427 km. Na WLTP certifikáciu sa tak zrejme stále čaká.

Genesis prekvapuje podporou rýchlonabíjania max. výkonom až 350 kW, vďaka čomu sa Genesis G80 stane lídrom v tejto oblasti. Batéria neznámej kapacity sa má pritom z 10 na 80 % nabiť za 22 min. A podporovať bude aj obojsmerné nabíjanie (V2L – 3,6 kW).

Ďalším elektromobilom od Genesis, ktorý príde do Európy, bude koncernový súrodenec modelov Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6, ktorý vyrástol na novej špecializovanej platforme pre elektromobily E-GMP. Zábery maskovaného testovacieho vozidla pritom naznačujú, že pôjde o crossover strednej triedy.

Genesis tiež sľubuje model navrhnutý špeciálne pre Európu. Zatiaľ však nevieme, či pôjde o elektromobil. Na informácie ohľadom 3 elektrického modelu si pritom budeme musieť počkať. Možno pôjde o elektrickú verziu modelu GV80 (SUV), resp. SUV verziu elektrického sedanu G80, uvidíme.

V rámci prvej fázy európskej expanzie príde Genesis do Nemecka, Veľkej Británie a Švajčiarska. V pláne je však pokrytie celého regiónu. Vozidlá značky Genesis sa pritom budú dať objednať online alebo prostredníctvom „Genesis štúdií“.

Zdroj: Genesis

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský cenník má už aj Hyundai Ioniq 5. Na predajne sa dostane koncom leta
Koncern Hyundai predstavil svoje plány v oblasti elektromobility do roku 2025
Kia EV6 dostala čiastkový slovenský cenník a je dostupná na predobjednávku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Super. Je to také príjemné oživenie trhu. Nie že by bol trh s elektroautami neživý, to v žiadnom prípade, ale je tu ponuka niečoho nového.

  2. No čo, „ďalší pán na holenie“! Genesis bude mať gény Hyundai, a preto neprepadne … Na mieru úspechov si však musíme počkať!

Pridajte komentár