Kia EV6 dostala čiastkový slovenský cenník a je dostupná na predobjednávku

1

Elektrický crossover Kia EV6 je už možné predobjednať aj na Slovensku. Spoznali sme pritom aj ceny a výbavu prvých dostupných verzií.

Kia EV6 bude dostupná v 3 primárnych verziách – EV6,  EV6 GT-line a EV6 GT, ktoré budú v ponuke v rôznych variantoch. V rámci slovenského predpredaja sú od dnes k dispozícii 2 modely s označením EV6+ a EV6 GT-line. Oba disponujú 77,4-kWh batériou a pohonom zadnej nápravy alebo oboch náprav.

Kia EV6+ s pohonom zadnej nápravy (RWD), výkonom 168 kW a dojazdom okolo 510 km (WLTP) stojí u nás od 52 290 €. Variant s pohonom všetkých kolies (AWD), výkonom 239 kW a dojazdom 490 km (WLTP) začína na cene 56 290 €. Verzia EV6 GT-line s rozšírenou výbavou vyjde v rámci slovenského trhu na 57 590 € (RWD), resp. 61 590 € (AWD).

Výbava

Verzia EV6+ ponúka podľa výrobcu množstvo bezpečnostných asistentov, 19″ disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štart Smart Key, prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca s relaxačnou funkciou a funkciou vyhrievania a ventilovania. Súčasťou tejto výbavy sú aj dva panoramatické 12,3″ zakrivené displeje s vysokým rozlíšením, adaptívny tempomat či tepelné čerpadlo.

kia ev6 vybava

Obsah výbavy verzií EV6+ a EV6 GT-line. Zdroj: Kia/online prezentácia

Dostupnosť

Sériová produkcia modelu Kia EV6 bude spustená v júli a prvé vozidlá budú v rámci prvých trhov dodané v septembri. Slováci, ktorí si elektrickú novinku predobjednajú, majú mať podľa Kie garantované tohtoročné dodanie. Na základnú a top verziu si počkáme dlhšie. Podľa správ z Nemecka sa športová verzia GT dostane na prvé trhy až v zime budúceho roku. Základná by však mala prísť podstatne skôr.

Zdroj: Kia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Slovenská“ Kia plánuje výrobu nového elektromobilu segmentu C
KIA sa mení na „poskytovateľa udržateľnej mobility“ a chystá mnoho elektromobilov
Hyundai predstavil elektromobil novej generácie – Ioniq 5. Zverejnil aj prvé ceny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Žiadne BEV, ani kórejské, nie sú lacné. Ponuka začína stúpať, uvidíme, čo s tým urobí konkurencia. Dal by som prednosť menej vybaveným, menej luxusným BEV za polovičnú cenu!

Pridajte komentár