Slovenský cenník má už aj Hyundai Ioniq 5. Na predajne sa dostane koncom leta

6

Po slovenských cenách prvých verzií elektromobilu Kia EV6 sme spoznali aj slovenské ceny jeho koncernového bratranca Hyundai Ioniq 5. Spočiatku budú k dispozícii „zadokolky“ s kapacitne väčšou aj menšou batériou.

Elektromobil Ioniq 5 sa v SR bude predávať s batériami s kapacitou 58 kWh (výkon 125 kW/170 k) a 72,6 kWh (výkon 160 kW/217 k), v troch úrovniach výbavy a s pohonom zadnej nápravy. Pohon 4×4 s výkonom 225 kW bude k dispozícii neskôr. Prvé kusy modelu Hyundai Ioniq 5 sa očakávajú v predajniach na Slovensku koncom tohto leta.

Tri stupne výbavy

Ioniq 5 sa bude predávať v troch úrovniach výbavy – Family, Style a Premium. Všetky obsahujú systém ohrevu batérie pre prípad nízkych teplôt okolia, rekuperačný systém s možnosťou ovládania úrovne rekuperácie páčkami pod volantom, možnosť voľby jazdného režimu či 10,5 kW palubnú nabíjačku.

Štandardom je aj vyhrievanie predných sedadiel, zatmavené sklá zadných okien, prístrojová dosku Supervision s 12,3-palcovým farebným displejom, integrovaná navigácia s 12,3-palcovým farebným displejom a podporou Apple CarPlay a Android Auto, elektricky ovládané okná a spätné zrkadlá, automatická klimatizácia, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“, svetelný a dažďový senzor, zadný parkovací senzor a zadná parkovacia kamera, inteligentný kľúč, centrálne zamykanie, imobilizér či alarm.

Model Ioniq 5 vo výbave Family štartuje na cene 41 390 €. Za túto sumu získa zákazník vozidlo s batériou s kapacitou 58 kW, výkonom 125 kW (170 k) a pohonom zadnej nápravy. Auto je vybavené 19-palcovými diskami kolies, prednými LED svetlami, LED denným svietením a zadnými LED obrysovými, brzdovými a hmlovými svetlami.

20-palcové kolesá, predné full LED svetlomety a LED zadné, smerové a cúvacie svetlá sú vyhradené pre najvyššiu výbavu Premium, ktorá je v ponuke od 50 790 €. Najvyššia výbava ponúka aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru či interiérovú elektrickú zásuvku Vehicle-to-load (V2L) s napätím 230 V (inak je za príplatok 250 €). K najvyššiemu stupňu výbavy má zákazník možnosť dokúpiť napr. aj strechu s fotovoltickými solárnymi panelmi, a to za 1 500 €.

Bezpečnostné prvky

Už vo výbave Family nechýba systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém sledovania jazdného pruhu, autonómne núdzové brzdenie s ochranou chodcov a cyklistov, systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo či sledovanie únavy vodiča.

Užitočným je aj upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách, asistent pre jazdu na diaľnici HDA I, automatické prepínanie diaľkových svetiel či informácie o maximálnej povolenej rýchlosti vďaka asistentovi sledovania dopravných značiek.

Vozidlo vo všetkých úrovniach výbavy poskytuje okrem iného bočný stredový airbag medzi sedadlom vodiča a spolujazdca a systém automatického tiesňového volania E-call. Výbava Style, s cenou od 43 590 €, obsahuje navyše asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla a upozornenie na vozidlá, ktoré sa približujú zboku pri cúvaní či pokročilý asistent pre jazdu na diaľnici HDA II.

V oblasti bezpečnosti prináša najvyššia výbava Premium aj zobrazenie mŕtveho uhla na prístrojovej doske, diaľkový inteligentný parkovací asistent pre pohodlné zaparkovanie a vyparkovanie vozidla na diaľku a asistenta na predchádzanie kolíziám pri parkovaní cúvaním.

Kompletný cenník

hyundai ioniq 5 cennik

Zdroj: Hyundai

Záruka

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.

Zdroj: tlačová správa (Hyundai)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai Ioniq 5 bude patriť k najrýchlejšie sa nabíjajúcim elektromobilom, naznačuje aj prax
Kia EV6 dostala čiastkový slovenský cenník a je dostupná na predobjednávku
VW spustil v SR riadny predaj elektro-SUV ID.4. Dostupných je 9 predkonfigurovaných verzií

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

6 komentárov

    • Jen takový dotaz, kde koupím auto v takové velikosti a výbavě za polovinu ceny? Jen pro porovnání, Kodiaq je jen o centimetry a milimetry větší.

  1. Kto sa bude chcieť zorientovať, resp. „vyznať v tlačenici“, bude musieť navštevovať autosalóny predajcov a porovnávať. Predajné čísla na konci roka povedia viac o popularite značiek a modelov u „platiacich divákov“!

Pridajte komentár