Prvým plug-in hybridom od Alfa Romeo bude kompaktné CUV

0

Alfa Romeo odhalila na autosalóne v Ženeve koncept svojho prvého plug-in hybridu s názvom Alfa Romeo Tonale. Zároveň ide o prvé kompaktné SUV, resp. CUV značky.

Aj koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles), do ktorého patrí Alfa Romeo, má pomerne ambiciózne plány v oblasti elektromobility. Elektrifikácia má pritom zasiahnuť všetky jeho značky, a to Maserati, Fiat, Jeep, Chrysler, RAM a Alfa Romeo.

Do roku 2022 chce FCA do elektromobility investovať 9 miliárd €, vďaka čomu sa máme dočkať až 30 elektrifikovaných modelov, vrátane elektromobilov, plug-in hybridov a mild-hybridov.

CUV viacerých tvárí

Aktuálne automobilka Alfa Romeo informuje, že ich prvým plug-in hybridom bude model vychádzajúci z konceptu Alfa Romeo Tonale, ktorý prezentuje na prebiehajúcom autosalóne v Ženeve. A to, že ide o kompaktné SUV, resp. podľa výrobca CUV, nie je náhoda, nakoľko tento segment vozidiel rastie rýchlym tempom.

Alfa Romeo Tonale popisuje výrobca ako kompaktné CUV s jedinečným talianskym štýlom, mestským talentom a športovou osobnosťou. Plug-in hybrid má byť pritom charakteristický ergonómiou, vysokokvalitnými materiálmi a bezkonkurenčnou jazdnou dynamikou.

Okrem kvalitných materiálov, ako hliník a alcanatara, nájdeme v interiéri vozidla aj 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a 10,25-palcový centrálny dotykový displej. Infotainment vozidla pritom poskytuje prepojenie s fanúšikovskou komunitou značky a online obchodom, kde je možné nakúpiť automobilové a lifestylové doplnky.

6 plug-in hybridov do r. 2022

Plány koncernu FCA ukazujú, že značka Alfa Romeo sa bude „špecializovať“ na plug-in hybridné modely. Do roku 2022 má prísť so 7 novými modelmi, pričom až 6 z nich bude mať plug-in hybridný pohon. Okrem modelu Tonale bude jedným z nich napríklad aj model Gran Turismo Veloce – 4-miestne GT-coupé so 600 konskými silami, dokonalým rozložením hmotnosti 50:50 a vektorizáciou krútiaceho momentu.

alfa romeo elektromobilita

Zdroj: FCA

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Alfa Romeo

SÚVISIACE ČLÁNKY:
“Ideme po Tesle”, hovorí koncern Fiat Chrysler. Najmä značka Maserati
Fiat Chrysler spúšťa investície do e-mobility. Dočkáme sa aj Fiatu 500e 2
Prvé elektrické Maserati pôjde do výroby v budúcom roku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár