Elektromobil Alfa Romeo ponúkne dojazd 700 km, rýchle nabíjanie a výkon až 1 000 koní. A chystajú sa aj ďalšie e-Alfy

6

Alfa Romeo sa bude snažiť oživiť svoju zašlú slávu prostredníctvom elektromobilov. A už o pár rokov sa chce stať čisto elektrickou značkou. Aktuálne konečne získavame predstavu, akých elektromobilov sa dočkáme. Prvý dedikovaný elektrický model pritom ponúkne zaujímavé parametre.

Koncern Stellantis v roku 2021 uviedol, že zo svojej značky Alfa Romeo chce spraviť „elektromobilku“. A to do roku 2027. Až doteraz sme však ohľadom chystaných plne elektrických modelov takmer nič nevedeli. To sa aktuálne mení vďaka vyjadreniam šéfa talianskej značky, o ktorých informoval Autocar.

Prvým elektromobilom od značky Alfa Romeo bude subkompaktné SUV (segment B), ktoré by mohlo niesť meno Brennero. Na trh príde budúci rok a bude postavené na multiplatforme pre vozidlá s rôznym druhom pohonu, pričom dostupná bude aj mild-hybridná zážihová verzia.

Rok na to sa dočkáme prvého dedikovaného elektromobilu Alfa Romeo, ktorý vyrastie na jednej z nových koncernových platforiem určených výhradne pre plne elektrické modely. Buď pôjde o sedan alebo jeho SUV variant. Zatiaľ sa nevie, ktorý z týchto modelov príde skôr. A v roku 2027 sa máme dočkať väčšieho sedanu „na spôsob modelov Porsche Taycan alebo Tesla Model S„.

Viac o prvom dedikovanom elektromobile

Šéf Alfy Romeo Jean-Philippe Imparato bol konkrétnejší v prípade prvého dedikovaného elektromobilu značky, ktorý bude nástupcom modelu Giulia. Ten vyrastie na novej koncernovej platforme pre elektromobily s 800-V elektrickou architektúrou. Ponúkne tak ultra-rýchle nabíjanie. Podľa Imparata vďaka tomu batéria získa „podstatnú“ časť svojej celkovej kapacity do 18 min.

Čo sa týka dojazdu, Imparato naznačuje až 700 km (zrejme podľa cyklu WLTP). A výkonu bude taktiež na rozdávanie. Ten bude začínať na 257 kW, pokračovať na 589 kW a športová verzia ukončí ponuku na cca 1 000 konských silách (746 kW).

Súčasné dizajnové návrhy „novej elektrickej Giulie„, ktorej príchod sa očakáva okolo roku 2025, sú podľa šéf Alfy „veľmi cool“ a má ísť o „Alfu Romeo, ktorú všetci chceme“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Stellantis avizuje 28 nových elektromobilov do 2 rokov. Aké modely očakávať?
Stellantis plánuje významné zlacnenie elektromobilov. Ale v dlhdobejšom horizonte
Lancia ohlásila elektrickú renesanciu a hovorí o svojich prvých 3 elektromobiloch

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Ja jazdim Alfa Romeo a nemozem povedať pol zleho slova…“ Nebavme sa o vydojenych autach, ale novych“ Taktiez jazdim aj Fiat a v pohode…..zalezi na tom ako sa o auto staras! Ked kupis haraburdu s 5timi majitelmi….. Moze to byt aj Maybach….co malo to dalo!

Pridajte komentár