Lancia ohlásila elektrickú renesanciu a hovorí o svojich prvých 3 elektromobiloch

3

Upadajúca talianska automobilka Lancia hlási pod krídlami koncernu Stellantis svoju renesanciu. Stane sa pritom čisto elektrickou značkou. A k tomu jej pomôžu aj prvé 3 elektromobily, o ktorých aktuálne prezradila o čosi viac.

Šéf značky Lancia Luca Napolitano uvádza, že sú teraz pripravení na Európu a robia kroky k tomu, aby sa stali dôveryhodnou a rešpektovanou značkou v prémiovom segmente. Lancia je podľa neho značkou talianskej elegancie. K inováciám a nadčasovému dizajnu chcú teraz okrem iného pridať udržateľnosť.

Čisto elektrické portfólio od roku 2028

Lancia sa v rámci svojho plánu zaviazala, že sa stane čisto elektrickou značkou. Od roku 2026 bude uvádzať na trh už len čisto elektrické modely a od roku 2028 bude predávať už len čisto elektrické modely. Dôležitú úlohu bude pritom zohrávať aj online predaj, ktorý má mať polovičné zastúpenie. Mimo Talianska zas Lancia plánuje  100 nových predajcov v 60 európskych mestách.

No a tí budú predávať aj aktuálne oznámené elektromobily. Prvým z nich, ktorý príde na trh v roku 2024, bude cca 4 metre dlhá Lancia Ypsilon, ktorá sa zaradí do segmentu B. Čiže napr. medzi koncernové subkompakty ako Peugeot e-208 či Opel Mokka-e.

V roku 2026 sa máme dočkať 4,6 metra dlhej vlajkovej lode Lancie, ktorá značke „umožní vstup do najväčšieho segmentu v Európe“. A rok 2028 bude v znamení „svalnatého“ modelu Lancia Delta s geometrickými líniami, ktorý má zaujať automobilových nadšencov v celej Európe.

Tieto tri nové elektromobily podľa Lancie pokryjú 50 % trhu a majú prispieť k zlepšeniu výkonnosti koncernu Stellantis v prémiovom a luxusnom segmente.

Interiér v znamení udržateľnosti a elegancie

Lancia tiež oznámila, že bude vo veľkom využívať inovatívne materiály, vďaka čomu sa má stať značkou s najväčším podielom recyklovaných materiálov. Dodáva pritom, že 50 % dotykových povrchov bude vyrobených z ekologicky udržateľných materiálov. Interiér automobilov Lancia sa má vyznačovať typickou talianskou eleganciou inšpirovanou minulými „ikonickými“ modelmi ako Gamma, Thema a Flavia.

Zdroj: Lancia/Stellantis

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aké elektromobily chystá štvrtá najväčšia automobilka sveta – Stellantis?
Stellantis sa stane čisto elektrickým najskôr v Európe. „Predstavený“ bol aj 1. elektrický Jeep
Nabíjanie elektromobilov za jazdy vďaka elektrifikovanej ceste testuje aj Stellantis

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. ak ponuknu cenu do 5000 ecok, tak to bude hit 🙂

    p.s: o niekolko mesiacov mozno budeme riesit co do úst….a nie riesit auticka na baterky….

Pridajte komentár