Muskov podzemný dopravný systém Vegas Loop dostal predbežný cenník cestovného

0

Spoločnosť The Boring Company, za ktorou stojí Elon Musk, nedávno dokončila podzemný dopravný tunel Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop), v ktorom budú spočiatku prepravovať cestujúcich osobné elektromobily Tesla. Muskova spoločnosť pritom nedávno zverejnila odhadované ceny cestovného v rámci komplexného dopravného systém Vegas Loop.

LVCC Loop je prvou časťou rozsiahleho podzemného systému, ktorý má The Boring Company vybudovať v Las Vegas. Celkovým cieľom je uviesť do prevádzky komplexnejší nákladovo efektívny rýchly dopravný systém, ktorý bude odbremenený od neduhov bežného pozemného cestovania v preplnených mestách, a to od dopravných zápch. Cestovanie pritom bude bezemisné.

Predpokladané ceny cestovného

Lokálna slučka LVCC Loop má tri terminály, celý systém však bude zahŕňať podstatne väčšiu oblasť s veľkým množstvo terminálov a zastávok, ako máme možnosť vedieť na obrázku na koncu článku.

Vybudovanie komplexného podzemného dopravného systému v Las Vegas „Vegas Loop“ ešte nejakú dobu potrvá, avšak spoločnosť The Boring Company už zverejnila predpokladané ceny a doby prepravy v rámci troch dôležitých trás.

Trasu Downtown Las vegas – LVCC s dĺžkou 4,5 km bude podľa The Boring Company možné prekonať za 3 min, pričom cestujúci by mal za využitie služby Vegas Loop zaplatiť 5 $ (4,17 €). Trasa Allegiant Stadium – LVCC meria 5,8 km, jej prekonanie potrvá 4 min a cestovné má vyjsť na 6 $ (5 €). Posledná uvádzaná trasa McCarran Airport – LVCC je najdlhšia (7,9 km), a teda aj najdrahšia (10 $ – 8,30 €). Jej prekonanie má trvať 5 min.

Lacnejšie ako Lyft

Pre získanie lepšej predstavy o cene je dobré uviesť napr. súčasné ceny za dopravu prostredníctvom mobilitných služieb na vyžiadanie ako Lyft (mimochodom takýto spôsob vyzdvihnutia klienta bude ponúkať aj LVCC Loop). V tejto veci portál Teslarati upozornil na príspevky členov siete Reddit v rámci podskupiny r/BoringCompany, v ktorých sa uvádzajú nasledovné ceny služby Lyft na spomínaných trasách: 10,91, resp. 10,84, resp. 14,19 $. Takže cestovanie cez Vegas Loop by malo byť nielen rýchlejšie, ale aj lacnejšie, teda minimálne v porovnaní s Lyftom.

Sme pritom zvedaví, akými vozidlami sa budú cestujúci prepravovať po dokončení celého systému Vegas Loop. Steve Hill, šéf Las Vegas Convention and Visitors Authority, pre Las Vegas Review-Journal totiž uviedol, že LVCC Loop bude nakoniec používať vozidlá s väčšou prepravnou kapacitou a naznačil 16-miestne vozidlá.

vegas loop

Plánovaná sieť systému Vegas Loop. Zdroj: The Boring Company

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Podzemný dopravný tunel Elona Muska v Las Vegas je hotový. Jazdiť v ňom budú Tesly
„Lacná“ tehla Elona Muska bola porovnaná s tehlami dostupnými na trhu
Tesla má pracovať na elektrických vanoch pre Muskovu firmu The Boring Company

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár