Tesla vyrobila 100-tisíci Model 3. Čo to znamená?

1

Je tomu zhruba rok, čo Tesla spustila výrobu jedného z najočakávanejších áut histórie, ktorým je Model 3. Po mnohých počiatočných problémoch sa je podarilo teraz dosiahnuť významný míľnik, a to 100 000 vyrobených kusov. Čo to znamená?

7-krát rýchlejšie ako v minulosti

O tom aký veľký úspech to je, vypovedá minulosť spoločnosti Tesla. Veď na svoj celkovo 100-tisíci vyrobený elektromobil čakala 7 rokov od spustenia výroby prvého modelu Roadster a 3 roky od spustenia výroby Modelu S, pričom sa na tomto míľniku v malej miere podieľal aj vtedy úplne „čerstvý“ Model X.

Našliapnuté k ďalším rekordom

O takomto tempe výroby môže snívať aj doterajší elektrický bestseller Nissan Leaf. Ten potreboval na 300 000 ks vozidiel viac ako 6 rokov, čo predstavuje zhruba polovičné tempo. A to je Model 3 len na začiatku. Veď Tesla ešte nespustila výrobu najlacnejšej verzie „Standard Battery“ a dodávky modelu oficiálne neprekročil hranice Severnej Ameriky.

A Tesla taktiež nedosiahla cieľový objem produkcie, a to 10 000 ks týždenne. Aktuálne má stabilizovanú produkciu na úrovni 5 000 ks týždenne, pričom v prípade potreby ju vie značne navýšiť. To sa ukazuje aj v poslednom období, kedy koncom 3. kvartálu robila všetko preto, aby dosiahla čo najvyššiu mieru produkcie a dodávok kvôli kvartálnym hospodárskym výsledkom.

11 500 áut za 11 dní

Potešiteľné je, že si vysoké tempo dokázala udržať aj na začiatku nového štvrťroku. Veď za prvých 11 októbrových dní vyrobila celkovo 11 500 vozidiel, z čoho bolo cca 7 400 ks Modelu 3. Základnú verziu za 35 000 $ by pritom mala začať vyrábať do konca roka. A od nového roka by sa mala Tesla Model 3 začať dodávať aj na nové trhy, vrátane Európy. To otvára Tesle cestu k produkcii 10 000 ks za týždeň.

Tesla lepšia aj ako Porsche

Nedávno sme vás informovali, že Tesla dodala za prvých 9 mesiacov tohto roka globálne viac áut ako Jaguar či viac áut ako Mercedes-Benz na domácom trhu v 3. štvrťroku, pričom na „mále“ malo aj BMW

Automobilový analytik Matthias Schmidt aktuálne informuje, že Tesle sa podarilo v rámci globálnych dodávok vozidiel v 3. štvrťroku pokoriť aj ďalšiu klasickú automobilku. A to nemecké Porsche. To dodalo v sledovanom období 66 000 vozidiel, zatiaľ čo Tesla 83 500 vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zrejme začala vyrábať prvé Modely 3 určené pre Európu
Tesla s rekordnou produkciou a dodávkami áut. Dosiahne konečne zisk?
Podľa štúdie by mohla Tesla vyrábať už o 6 rokov viac ako 2 milióny áut ročne

Zdroj: Electrek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár