Produkcia Tesly Model 3 sa zvyšuje. Dôkazom sú zábery z dronu | VIDEO

2

V poslednom období sa objavilo množstvo informácií, že Tesla zvýšila produkciu svojho najnovšieho prírastku – Model 3. Spoločnosť taktiež začala dodávať svoje nové elektromobily prvým bežným zákazníkom. Dôkazom nárastu produkcie Tesly Model 3 by mohli byť nové zábery z fremonstskej továrne zaznamenané dronom.

Pôvodné plány spoločnosti Tesla hovorili o tom, že chce ku koncu roka 2017 vyrábať 5 000 kusov elektromobilov Tesla Model 3 týždenne. Avšak pre problémy s batériami a inými chýbajúcimi komponentami posunula Tesla tento plán na koniec 1. kvartálu 2018.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Šialene rýchla Tesla Model 3 ničí Nissan Leaf | VIDEO
Vnútorný priestor Tesly Model 3: Ako sa v nej cíti 201 cm vysoký muž? | VIDEO
Tesla zverejnila záručné podmienky pre Model 3. Týkajú sa aj degradácie batérie

Dodávatelia hlásia zvýšený dopyt

Dodávatelia komponentov pre Model 3 však hlásia, že spoločnosť začína zvyšovať svoje objednávky. Taiwanský dodávateľ Hota Industrial dokonca tvrdí, že Tesla si vyžiadala dodávky jej komponentov v objeme 5 000 kusov týždenne. To by mohla byť dobrá správa pre držiteľov rezervácií, ktorí by sa mohli dostať k svojim vozidlám skôr.

Veríme, že sa Tesla v tomto období nadýchla nielen k produkcií na úrovni 5 000 ks týždenne, ale podarí sa jej dodržať aj pôvodný plán pre rok 2018. Ten hovorí o tom, že v priebehu budúceho roka chce dosiahnuť produkciu 10 000 vozidiel za týždeň, z čoho by už profitovali aj európski zákazníci.

Tak čo, trúfate si odhadnúť, koľko kusov Modelu 3 sa nachádza v „košiari“ fremontského závodu?

Zdroje: Youtube/DarkSoldier 360, electrek.co

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |